محمدی: باید دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد به تحصیل‌شان ادامه دهند

سیاسی

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که دانشگاه آزاد باید اشتباه پیش آمده در پذیرش دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۷ را حل کند، گفت: باید این دانشجویان به تحصیل‌شان ادامه دهند چون دانشگاه آزاد ظرفیت‌های علمی و سخت‌افزاری و نرم‌افزاری لازم را دارد.

داوود محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به اشتباه ایجاد شده در پذیرش دانشجویان واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد اظهار کرد: مقام تصمیم‌گیری در دانشگاه آزاد تصمیمی گرفته که نتیجه آن اعلام دانشجویان برای ثبت نام در دانشگاه آزاد و حتی گرفتن پول از آنها بوده است، لذا این‌که اکنون به آنها گفته شده که سرکلاس حاضر نشوند توجیه‌پذیر نیست.

وی ادامه داد: اگر این فرد مسئول اشتباهی در تصمیم‌گیری‌اش انجام داده است باید مورد مواخذه قرار گیرد اما این ارتباطی به دانشجو ندارد و نمی‌توان به آنها اعلام کرد که حق تحصیل ندارند. باید این دانشجویان تحصیل‌شان را ادامه دهند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که دانشگاه آزاد ظرفیت لازم برای پذیرش این دانشجویان را دارد، اظهار کرد: ممکن است آنها این موضوع را مطرح کنند که باید به لحاظ علمی افرادی با توان علمی مناسب انتخاب شوند حال این‌که طبق نرم جهانی دانشگاه‌ها رده‌بندی علمی مختلف می‌شوند پس این ایراد که افراد سطح علمی مناسب ندارند پذیرفتنی نیست.

وی در پایان گفت: قابل قبول نیست که دانشگاه تنها اعلام کند که اشتباه کرده و اجازه ادامه تحصیل ندهد، آنها باید این اشتباه را جبران و موضوع را حل کنند.

انتهای پیام

کد N1990444