وزیر خارجه آلمان:

تصمیم ترامپ تاسف آور است

سیاسی

وزیر خارجه آلمان ضمن انتقاد از موضع رئیس جمهوری آمریکا در خصوص خروج از پیمان منع موشک‌های هسته ای میان برد اقدام وی را تاسف آور قلمداد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه ان تی وی، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان در واکنش به اظهارات «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر احتمال خروج از  پیمان منع موشک‌های هسته ای میان بُرد گفت: اصلا نمی توانم مفهوم اظهارات ترامپ را درک کنم.

وزیر خارجه آلمان در ادامه با بیان اینکه ما به ترامپ توصیه می کنیم که بیشتر به عواقب اظهارات و تصمیم های خود فکر کند، افزود: خروج آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد نه تنها آلمان که اروپا را با دشواری هایی مواجه می کند. 

«دونالد ترامپ » رئیس جمهوری آمریکا پس از یک گردهمایی انتخاباتی در نوادا به خبرنگاران گفت: ما باید این سلاح‌ها را توسعه بدهیم. پس پیمان را لغو خواهیم کرد و از آن بیرون خواهیم آمد.

گفتنی است پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد که نام کوتاه‌شده پیمان بین آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی برای حذف موشک‌های میان‌برد و کوتاه‌ برد است پیمانی است که در سال ۱۹۸۷ میلادی میان آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (و پس از فروپاشی شوروی با روسیه) امضا شد.

کد N1990232