شاهزاده سعودی:بن سلمان دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است

سیاسی

یکی از شاهزاده های در تبعید عربستانی اعلام کرده که شخص «محمد بن سلمان» دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از میدل ایست مانیتور، شاهزاده «خالد بن فرهان آل سعود» اعلام کرد: مخالفان نام آشنای حکومت عربستان با دستور مستقیم پادشاه این کشور تنبیه می شوند. در مورد خاشقجی نیز قاتلان باید دستور را مستقیما از ملک سلمان به عنوان رئیس کشور دریافت کرده باشند اما با توجه به آنکه ملک سلمان فقط در ظاهر پادشاه عربستان است دستور این قتل باید از سوی «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان، صادر شده باشد.

این شاهزاده سعودی که در تبعیدی خود خواسته در آلمان به سر می برد در ادامه از ملک سلمان خواسته تا به نفع برادر خود «احمد بن عبدالعزیز» کوچکترین فرزند بنیانگذار عربستان کنونی، از قدرت کناره گیری کند.

خالد بن فرهان در تشریح اینکه چرا در دوران حکومت ملک سلمان اقدامات خشونت بار عربستان سعودی افزایش یافته گفت: از آنجا که ملک سلمان دانش سیاسی چندانی ندارد خشونت را چاشنی کار خود کرده است.

لازم به ذکر است که با روی کار آمدن ملک سلمان و همچنین قدرت گرفتن محمدبن سلمان بسیاری از شاهزاده های عربستانی با نوعی تصفیه حساب خونین مواجه شدند بطوریکه برخی از آنها سکونت در کشورهای غربی را به حضور در عربستان ترجیح داده اند.

کد N1989258