آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی در صورت کسب مجوزهای قانونی

فناوری

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی طی اطلاعیه‌ای ضمن قدردانی از «همکاری، شکیبایی و هوشیاری» داوطلبان رشته‌های پزشکی طی چند روز گذشته از آمادگی این دانشگاه برای افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی در بهمن ماه امسال و مهرماه سال آینده در صورت کسب مجوزهای قانونی ضروری خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، متن اطلاعیه روابط عمومی دانشگاه بدین شرح است: "طی چند روز گذشته پس از اعلام نتایج نهایی ذخیره‌های پزشکی ۹۷ شاهد همراهی و شکیبایی داوطلبان محترم و خانواده‌های آنها در بررسی مجدد نتایج بودیم که لازم است به خاطر این صبر، هوشیاری و همکاری با کارشناسان مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی و رؤسای واحدهای ذیربط کمال قدردانی و تشکر خود را اعلام کنیم‌.

استقبال بی‌سابقه از رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی طی چند سال گذشته حکایت از اشتیاق عمومی به تحصیلات عالی به خصوص در رشته‌های پزشکی دارد.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان با بیش از یک میلیون و پانصد هزار دانشجو و ششصد هزار دانش‌آموز در بیش از ۳۸۰ واحد دانشگاهی و ۸۰۰ مدرسه و قریب به ۶۰ هزار هیات علمی این آمادگی را دارد در ظرف مدت کوتاهی با تقویت زیرساخت‌های لازم برای توسعه رشته‌های پزشکی نظیر بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها و کلاس‌های تخصصی خود به کسب مجوزهای قانونی ضروری برای افزایش ظرفیت‌ها پرداخته و در بهمن ماه سال جاری و مهر ماه سال آتی پذیرای تعداد بیشتری از داوطلبان در این رشته‌ها باشد.

دانشگاه آزاد ظرفیت آن را دارد تا در صورتی که مراجع قانونی مجوزهای لازم را بدهند، در کوتاه مدت بسترهای لازم را فراهم کند و درصد قابل ملاحظه‌ای از ظرفیت‌ها را افزایش دهد. با این حال دانشگاه آزاد اسلامی خود را تابع مقررات کشور، استانداردهای علمی و چارچوب‌های قانونی می‌داند، به خصوص که یکی از سیاست‌های اصولی دانشگاه آزاد اسلامی و تاکیدات هیات امنای محترم دانشگاه در دوره جدید توسعه رشته‌های پزشکی است.

دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله پذیرای حداقل ۵۰۰ هزار نفر در روند سنجش و پذیرش است. امسال نیز با عنایت به تصمیم ابلاغی در حذف مراحل تکمیل ظرفیت و شیوه جدید اعلام ذخیره‌ها که منجر به ایجاد انتظارات و ابهاماتی برای برخی داوطلبان عزیز و خانواده‌های آنها در رشته‌های پزشکی شد که در واقع یک درصد مجموعه داوطلبان دانشگاه آزاد محسوب می‌شوند با تلاش شبانه‌روزی سرپرست محترم دانشگاه آزاد اسلامی، رؤسای واحدها در اقصی نقاط کشور و سایر مسئولان در معاونت‌های مربوطه تاکنون مشکل تعداد زیادی از داوطلبان حل شده و حتی به صورت موردی مسائل داوطلبان حتی‌المقدور و تا آنجا که منجر به اجحاف و بی‌عدالتی در حق سایر داوطلبان نشود، از طریق جایابی در سایر رشته‌محل‌های مجاز انتخاب شده توسط داوطلب و یا ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون، توافق با نظام وظیفه و وزارت علوم درباره رفع محدودیت‌های مشمولان و انصرافی‌ها از دانشگاه‌های دولتی در حال برطرف شدن است و بر اساس تاکید سرپرست محترم دانشگاه این تلاش‌ها و پاسخگویی تا حل مشکل آخرین داوطلب ادامه خواهد داشت".

به گزارش ایسنا جمعی از دانشجویان علوم پزشکی واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی در اعتراض به اشتباهات ایجاد شده در پذیرش دانشجویان ورودی سال ۹۷ این دانشگاه، روز گذشته مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی تجمع کردند. این دانشجویان در برخی واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد به عنوان ذخیره در واحدهای این دانشگاه پذیرفته شدند، اما بعد از ثبت‌نام، پرداخت شهریه و دریافت کارت دانشجویی، به آنان اعلام شده بود که به دلیل اختلال در روند پذیرش، امکان تحصیلشان میسر نیست.

انتهای پیام

کد N1987198