غذاهای محلی و رستورانهای مقاصد محبوب گردشگران در ایران

رستورانی ویژه با طعم خانگی در قشم , تور قشم, رستوران خاله قشم, رستوران قلعه , رستوران نعیم , رستوران شبهای دفاری, غذاهای رستوران شبهای دفاری, تور ارزان مشهد, شله و حلیم محلی مشهد, تور وان ارزان و لحظه آخری, دمک کباب وان, رستوران الیت وان, سفر با تو

حین گشت و گذار در قشم، کافیست تا مسیر حرکت خود را به سمت قلعه ی پرتقالی ها کج کنید. رستورانی را آنجا خواهید یافت که قلعه نام دارد، با وجود آنکه رستوران قلعه یکی از بهترین رستورانهای قشم است، اما پیشنهاد ما مراجعه به رستورانی کناری آن، یعنی رستوران خاله است.

رستورانی ویژه با طعم خانگی در قشم
حین گشت و گذار در قشم، کافیست تا مسیر حرکت خود را به سمت قلعه ی پرتقالی ها کج کنید. رستورانی را آنجا خواهید یافت که قلعه نام دارد، با وجود آنکه رستوران قلعه یکی از بهترین رستورانهای قشم است، اما پیشنهاد ما مراجعه به رستورانی کناری آن، یعنی رستوران خاله است.

رستوران خاله قشم
این رستوران را کل جزیره و مسافران تور قشم می شناسند، رستورانی که به دست بومیان جزیره ساخته شده است و غذاهای آن طعم و مزه ی کاملا خانگی دارند. این رستوان کار خود را با یک فضای بسیار کوچک آغاز کرده است و از دیرباز تا کنون، سمبوسه ها فوق العاده ی آن در تمامی جزیره شهرت فراوان دارد. به هر جای این جزیره که بروید، سمبوسه های رستوران خاله تنها یک نرخ دارد، آن هم 500 تومان است، سمبوسه های تند و خوشمزه ای که در آن از ادویه های فوق العاده استفاده شده است.

رستوران قلعه
کمی آن طرف‌تر از قلعه پرتغالی، رستوران قلعه را می‌بینید که یکی از بهترین رستوران‌های قشم به حساب می‌آید. نمای رو به دریای این رستوران مطمئنا لذت غذا را برای شما دو چندان می‌کند. در صورت تمایل می‌توانید در داخل یا در خارج از رستوران غذا را میل کنید.
منوی این رستوران بسته به صید روزانه تغییر می‌کند، بنابراین هر روز باید منتظر یک منو یا یک سوپرایز باشید، در ضمن حتی ممکن است ساعت کار رستوران را نیز تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم پیش از رفتن حتما با رستوران تماس بگیرید.  از بهترین غذاهای این رستوران خوراک کوسه، خوراک صدف، میگو و ماهی مرکب است.

رستوران نعیم
اگر هوس میگوی پفکی کردید، رستوران بزرگ و شلوغ نعیم همان جایی است که به دنبالش هستید. رستوران نعیم دارای فضایی گرم و دوستانه بوده و منوی این رستوران شام انواع غذاها مانند مرغ، کباب، استیک، قلیه ماهی (از جمله غذاهای معروف نعیم)، ماهی شیر، میگو، و ماهی کبابی است. سرو غذا به صورت سلف سرویس است. به خاطر باشید که برنج اکثر رستوران‌های قشم هندی است.
رستوران سنتی شبهای دُفاری یکی از بهترین رستوران های قشم محسوب می‌شه. فرق این رستوران با دیگر رستوران های سنتی قشم اینه که رستوران شبهای دفاری هم سنتیه هم محلی. این یعنی اینکه رستوران شبهای دفاری کاملا به شکل محلی آرایش شده. از ساختمون رستوران بگیرید تا فضا و منو و حتی ظروف غذا!

رستوران شبهای دفاری کجاست؟
رستوران سنتی شبهای دُفاری در روستای دفاری در نزدیکی شهر قشم قرار داره. وقتی وارد روستا می‌شید یک خونه روستایی رو می‌بینید که رو سر درش نوشته: کافه رستوران شبهای دفاری.

روستای دفاری نزدیک قشمه. کافیه خودتون رو برسونید بازار سیتی سنتر و پارک زیتون بعد هم ۸ کیلومتر رانندگی کنید.

محیط رستوران شبهای دفاری
گفتیم که رستوران سنتی شبهای دفاری با رستوران های دیگه کمی فرق داره. اون هم محیط کاملا محلیشه. ساختمون رستوران یک خونه خشتیه که با برگ نخل و دیگر وسایل محلی تزئین شده.
محیط سنتی رستوان شب های دفاری
برای غذا خوردن باید رو زمین بشینید!! درسته! محل غذا خوردن رستوران برعکس رستوران های سنتی معمولی روی تخت نیست و باید مثل قدیمیا رو زمین بشینید.
رستوران یه اتاق هم داره که مثل حجله عروس تزئین شده.
تقریبا وسط مجموعه، اتاقی دایره‌ای شکل قرار داره و بخش VIP رستوران به حساب میاد.
رستوران شبهای دُفاری، کافه هم داره. کافه، یک سالن بزرگه که از رستوران به وسیله یک راهرو جدا شده. قسمت کافه به صورت اتاقهای مجزا هست که به زیبایی همانند رستوران تزئین شده.

غذاهای رستوران شبهای دفاری
وقتی وارد رستوران می‌شید، از شما با حلوا و قهوه‌ی عربی پذیرایی می‌شه. بیشتر غذاهای رستوران، غذاهای محلی قشم یا غذاهای عربیه. غذاهای محلی رو یک آشپز خانم قشمی و غذاهای عربی رو یک آقا می‌پزه. اطلاعات بیشتری در مورد تور ارزان مشهد اگر می خواهید به سایت مراجعه کنید.

پذیرایی اولیه با قهوه و حلوا
یک نکته جالب در مورد رستوران هم اینه که غذاها توی ظروف مخصوص چوبی به شکل‌های مختلف مثل شکل ماهی سرو میشه.

فقط رستوران و کافه؟
نه! شما حتی می‌تونید ادویه‌های محلی و مخصوص که همین غذاهای خوشمزه رستوران باهاش پخت میشه رو تهیه کنید و تو خونه استفاده کنید.
منوی رستوران شبهای دفاری
گفتیم که بیشتر غذاهای رستوران شبهای دفاری غذاهای محلین. غذاهای مثل ماهی شکم پر٬ قوزی گوشت، قوزی مرغ ، هواری ماهی سور، بشقاب دریایی، قلیه ماهی و البته انواع کباب های ایرانی.

شله و حلیم محلی مشهد را کجا بخوریم ؟؟
شله و حلیم
مشهد، احمدآباد ابتدای بلوار بعثت
قدیمی‌های مشهد و آنهایی که کیفیت شله و حلیم را خوب درک می‌کنند فقط بهارستان را به شما معرفی می‌کنند. حلیم پزی قدیمی که سالیان سال است هر روز صبح و دم افطار جلوی آن صف می‌بندند.  گوشت گوسفندی تازه به اضافه فراوری مطلوب باعث شده که طعم واقعی شله و حلیم را بتوانید اینجا بچشيد. در عین حال به باور مشهدی‌ها حلیم بهارستان از لحاظ کیفیت از شله آن بهتر است و گردشگران در تور مشهد می توانند از این تجربه استفاده کنند.
حلیم جزو غذاهایی است که بعضی‌ها می‌گویند، باید با نمک خورده شود و برخی‌ها می‌گویند، بدون شکر این غذا معنا ندارد. شما دو  مزه را تست كرده و خودتان انتخاب کنید چون سر میز هم شکر است و هم نمک.چون معمولا این غذا در رستوران خورده نمی‌شود و به خانه برده می‌شود، بعید است مشکلی داشته باشيد. تور لحظه آخری مشهد را با قیمت مناسب از دست ندهید و حتما ببینید.
رستوران هایی با طعم غذاهای سنتی وان
رستوران آکدامار وان
اگر در تور وان ارزان و لحظه آخری  با قایق به جزیره Akdmar بروید، میتوانید برای ناهار ماهیهای خوشمزه که از دریاچه وان گرفته شده است را میل کنید . در این رستوران که از بهترین رستوران های شهر وان هست، میتوانید غذاهای سنتی هم میل کنید اما بنظر ما در رستوران آکدامار حتما طعم تاوا و ماهی دریاچه وان را بچشید .

دمک کباب وان
اگر دوست دارید یه کباب کوبیده درست و حسابی در شهر وان ترکیه نوش جان کنید، درخیابان جمهوریت وان، یک رستوران کوچک وجود دارد که کباب هاش حرف ندارد. انجا میتوانید یه دوغ خوشمزه هم میل کنید و از سالادهای خوشمزه این رستوران لذت ببرید. البته مهمان نوازی صاحب رستوران باعث میشود ، طعم غذاهای این رستوران را بیشتر حس نمائید.

رستوران الیت وان
یکی از معروف ترین رستوران های شهر وان، رستوران الیت میباشد، داخل بوفه رستوران صبحانه محلی و بین المللی سرو میشود. طعم غذاهای لذیذ ترکی، همچنین غذاهای محبوب، اسپانیایی، ایتالیایی و فرانسوی را میتوانید داخل این رستوران مزه کنید. البته اگه عاشق غذاهای خیابونی ترکیه باشید که بحثش جداست !!

کد N1986636