مدیرکل بیمه سلامت استان تهران:

۷۰ درصد هزینه بخش داروی بیمه سلامت برای ۱۰ داروخانه هزینه می شود

اجتماعی

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: حدود۷۰ درصد هزینه دارویی این اداره کل تنها مربوط به ۱۰ داروخانه است که عمدتا داروهای خاص توزیع می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کوروش فرزین با اشاره به اینکه ۶ هزار موسسه در بخش خصوصی و دولتی طرف قرارداد با این اداره کل هستند، بیان کرد: بعد از بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها بیشترین هزینه را برای این اداره کل به خود اختصاص داده‌اند. از مجموع هزینه دارویی این اداره کل در سطح استان تهران به طور متوسط بین ۴۰ تا ۵۰ درصد هزینه‌ها در داروخانه خصوصی و ۵۰ تا ۶۰ درصد در داروخانه‌های دولتی است.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران بیان کرد: حدود ۷۰ درصد هزینه دارویی این اداره کل تنها مربوط به ۱۰ داروخانه است که عمدتا شامل داروخانه‌های هلال‌احمر، ۲۹ فروردین، ۱۳ آبان و برخی دیگر از داروخانه‌هاست که داروی خاص توزیع می‌کنند.  

فرزین با اشاره به اینکه به طور میانگین ماهانه حدود ۱۸۰ میلیارد تومان در بخش درمان استان تهران اعم از دولتی و خصوصی هزینه می‌شود، گفت: ماهیانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ مرکز اسناد خود را با تاخیر به سازمان ارسال می‌کنند که دلایل مختلفی برای آن وجود دارد که البته مبالغ آنها از نظر ریالی چندان قابل توجه نیست.

کد N1986587