اعتصاب اسرای زن فلسطینی در بند صهیونیست‌ها ۴۰ روزه شد

سیاسی

اسرای زن فلسطینی در زندان «شارون» رژیم صهیونیستی برای چهلمین روز پیاپی به اعتصاب خود در این زندان ادامه دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، اسیران زن فلسطینی در زندان شارون رژیم صهیونیستی، برای چهلمین روز پیاپی در اعتراض به راه اندازی مجدد دوربین های نظارتی توسط مسئولان زندانهای اشغالگران، از ترک سلولهای خود خودداری کردند.

 این زنان فلسطینی معتقدند نصب دوربین ها به آزادی آنها ضربه می زند و آن را نقض حریم خصوصی خود در داخل زندان می دانند. زنان فلسطینی به طور کامل این بخش را بسته اند و تا زمان برچیده شدن این دوربین ها از خروج از سلول های خود خودداری می کنند.

این مسأله موجب شده است مدیر زندان و افسران امنیتی بارها برای اینکه این دوربین ها دو ساعت و نیم در روز فعال باشد با این زنان فلسطینی مذاکره کنند اما آنها به طور قاطع با آن مخالفت کردند.

مادران این اسیران فلسطینی در پی وخامت وضعیت جسمانی و روانی این زنان اسیر و همزمان با ورود اعتصاب آنها به چهلمین روز، زنگ خطر را به صدا درآوردند و برخی از آنها در شبکه های اجتماعی به نقل از دختران خود شرایط آنها را توضیح دادند و حمایت از آنها را خواستار شدند.

آنها افزودند: مقامات اشغالگر برای ساعات طولانی برق سلول آنها را قطع می کنند و آنها بدون تهویه و در فضایی با دما و رطوبت بالا باقی می مانند.

اوضاع روانی و شرایط بازداشت زنان اسیر فلسطینی در زندان شارون بسیار دشوار و نگران کننده است. شمار این زنان فلسطینی به ۳۴ نفر می رسد و علاوه بر این ۲۰ زندانی زن نیز در بازداشتگاه الدامون زندانی هستند.

این زندانیان به علت تعداد زیاد در داخل سلول و حضور در سلول که از ۸۰۰ ساعت نیز فراتر رفته است با وضعیت بسیار دشواری روبرو هستند.

کد N1985966