در گفتگو با مهر عنوان شد:

حضور سایپا در لیگ برتر والیبال قطعی نیست/ هیچ باشگاهی بدهکار نیست

ورزشی

رئیس سازمان لیگ والیبال با اشاره به فرصت کوتاه باقی مانده تا شروع فصل جدید این رقابتها گفت: به غیر از سایپا هیچ باشگاهی به بازیکنان بدهکار نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، سی و دومین دوره رقابت‌های لیگ برتر والیبال درحالی قرار است از ۲۵ مهر ماه آغاز شود که برخی از بازیکنان نسبت به تسویه حساب‌های خود با باشگاه‌ها شاکی هستند. طبق بند ۸ -۹- آیین نامه سازمان لیگ باشگاه‌ها تا زمان تسویه حساب با بازیکنان، کادر  فنی و فدراسیون والیبال نمی‌توانند برای حضور در رقابت‌های لیگ ثبت نام کنند. درحالی که چند روز تا آغاز رقابت‌ها باقی نمانده رئیس سازمان لیگ در مصاحبه ای با خبرنگار مهر اعلام کرده بود بازیکنان برای تسویه حساب‌های خود وکیل بگیرند. حال محمد حسین شفقی توضیحات بیشتری درباره تسویه حساب بازیکنان ارائه کرده است.

محمد حسین شفقی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره بازیکنانی که با تیم‌های خود تسویه حساب نکردند گفت: در حال حاضر شاکیان مربوط به سال‌های گذشته هستند و تیمی وجود ندارد که تسویه حساب نکرده باشد. بعد از ثبت‌نام تیم‌ها در رقابت‌های لیگ، بدهکارانی که مربوط به چند سال گذشته هستند، مراجعه کردند. تیم‌هایی مانند ورامین و شهرداری تبریز حتی یک بدهکار ندارند. اینکه عده‌ای می‌گویند طلب دارند، مربوط به امسال نمی‌شوند، بلکه آنها در دو سال گذشته با باشگاه به توافق رسیده و چِکی را دریافت کرده‌اند. حال که چِک پاس نشده، به دنبال تسویه حساب هستند که این دیگر به سازمان لیگ مربوط نمی‌شود و آنها باید با گرفتن وکیل، پیگیر کارهای خود باشند. منظور من از گرفتن وکیل برای این دسته از بدهکاران بود؛ نه بازیکنانی که برای فصل جدید با تیم خود تسویه حساب نکرده‌اند.

وی در پاسخ به این سؤال که طبق بند آیین‌نامه، باشگاه‌ها پس از تسویه‌ حساب با بازیکنان، می توانند کارت‌ حضور در رقابت‌ها را دریافت کنند، آیا نقضی در این مورد صورت گرفته است؟ گفت: خیر، هیچ نقضی صورت نگرفته و تا زمانی که باشگاه‌ها تسویه حساب نکرده باشند، نمی‌توانند در لیگ حضور داشته باشند. اکثر شاکیان مربوط به سال‌های گذشته هستند و ۹۹ درصد بازیکنان امسال با تیم‌های خود تسویه حساب کرده‌اند و آنهایی که در حال حاضر برای طلب‌های خود شکایت کرده‌اند، مربوط به دو سال گذشته می‌شوند که آنها نیز با باشگاه خود توافق کرده‌ بودند اما حالا که چک‌ها پاس نشده، مجدداً شاکی شده‌اند.

رئیس سازمان لیگ والیبال افزود: در حال حاضر فقط تیم سایپا باقی‌مانده که هنوز تسویه حساب نکرده و حضور این تیم در مسابقات لیگ هنوز مشخص نیست.

شفقی در پاسخ به این سؤال که برخی باشگاه‌ها با تغییر نام خود نمی‌خواهند که با بازیکنان تسویه حساب کنند، تکلیف آنها چه می‌شود؟ تصریح کرد: یکسری از مشکلات مربوط به همین است، برخی از اسپانسرها زمانی باشگاه را تحویل گرفتند که هیچ بدهی به بازیکنی ندارند. برای مثال اسپانسر می‌گوید طلب شهرداری ورامین چه ارتباطی به شهروند ورامین دارد و من به کسی بدهکار نیستم،  اینها مشکلاتی است که ما با آن مواجه هستیم و البته سعی می‌کنیم با ترفندهایی، پول‌های بازیکنان را بدهیم. تیمی مانند تبریز نیز به بازیکنی بدهکار نیست و قرار است با تهاتر، مشکل را حل کند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه هنوز باشگاه تبریز به برخی از بازیکنان، بدهکار است و با تهاتر نیز مخالفت کرده است؟ خاطرنشان کرد: اگر کسی در این زمینه شکایتی دارد، می‌تواند شکایت خود را به فدراسیون ابلاغ کند تا ما کمیته انضباطی را تشکیل دهیم و در صورتی که آنها با باشگاه خود به توافق نرسیده باشند، می‌توانیم پیگیری کنیم اما اگر آنها قبلا با باشگاه به توافق رسیده باشند، ما دیگر نمی‌توانیم در این موضوع ورود کنیم.

کد N1981996