معاون سازمان حج و زیارت:

ثبت نام بیش از ۲۷۰ هزار زائر در سامانه سماح

اجتماعی

معاون سازمان حج و زیارت از ثبت نام حدود ۲۷۷ هزار زائر اربعین حسینی در سامانه ساماندهی مشتاقان ایام حضور در اعتاب مقدسه (سماح) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اکبر رضایی گفت: راهپیمایان اربعین حسینی هرچه سریعتر برای دریافت روادید سفر به عراق، در سامانه سماح ثبت نام کنند و آن را به روزهای آخر موکول نکنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون به ترتیب در پنج استان تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و خوزستان بیشترین تعداد زائران در سامانه سماح ثبت نام کرده اند، افزود: در بین این استان ها حدود ۵۵ هزار زائر در استان تهران ثبت نام کرده اند که بیشترین تعداد است.

معاون سازمان حج و زیارت با بیان اینکه سامانه سماح مرجع مورد تایید ستاد مرکزی اربعین حسینی است، افزود: اعتبار ویزایی که برای اربعین در این سامانه صادر می شود، ۲ ماه از تاریخ صدور خواهد بود.

وی تصریح کرد: صدور روادید زائران از روز یکشنبه ۱۵ مهرماه در کنسولگری ها و دفاتر موقت کنسولی عراق در سراسر کشور آغاز شده است و با روند خوبی ادامه دارد.

سامانه سماح از چهارم مهرماه برای نام‌نویسی متقاضیان سفر اربعین باز شده است و زائران می‌توانند برای دریافت ویزای اربعین همراه با پوشش بیمه‌ای و خدمات درمانی اقدام کنند.

کد N1980831