وزیر خارجه پاکستان شنبه آینده به آمریکا سفر می کند

سیاسی

وزیر امور خارجه پاکستان، شنبه هفته آینده برای شرکت در اجلاس شورای امنیت سازمان ملل، راهی آمریکا می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه پاکستان، «شاه‌محمودقریشی» وزیر امور خارجه پاکستان برای شرکت در اجلاس شورای امنیت سازمان ملل متحد روز شنبه (۳۱ شهریور)  راهی آمریکا می‌شود.

پیش بینی می‌شود قریشی در این سفر با همتایان آمریکایی و روس خود دیدار کند.

سفر وزیر امور خارجه پاکستان به آمریکا در حالی صورت می‌گیرد که پنتاگون اعلام کرد: ۳۰۰ میلیون دلار دیگر از کمک‌های مالی به پاکستان را قطع کرده و بدین ترتیب مبلغ کل حمایت‌های مالی قطع شده از پاکستان به ۸۰۰ میلیون دلار رسیده است.

دولت پاکستان از سال ۲۰۰۲ مبلغی بیش از ۳۳ میلیارد دلار حمایت مالی از آمریکا دریافت کرده است که حدود ۱۴ میلیارد دلار از آن تحت برنامه صندوق حمایت از ائتلاف مبارزه با تروریسم بوده است.

وزیر امور خارجه پاکستان در واکنش به این موضوع گفت: کمک مالی آمریکا بشر دوستانه نیست بلکه بدهی این کشور به پاکستان است که باید در قبال همکاری برای مبارزه با تروریسم و سایر موارد پرداخت می‌شد.

لازم به ذکر است که بعد از انتخاب عمران خان به عنوان نخست وزیر جدید پاکستان یکی از پر چالش ترین موضوعات پیش روی نخست وزیر جدید این کشور و دستگاه سیاست خارجی آن، چگونگی ارتباط و تعامل با دولت آمریکا است.

پیش از این عمران خان در نخستین سخنرانی خود بعد از پیروزی در انتخابات این کشور اعلام کرد که خواهان ایجاد اعتدال در روابط خود با آمریکا هستیم.

کد N1961800