پیش‌بینی وضع هوا در ایام تاسوعا و عاشورا/ خطر سیلاب در ارتفاعات

اجتماعی

سازمان هواشناسی اعلام کرد در ایام تاسوعا و عاشورا در برخی مناطق کشور شاهد رگبار باران و تندباد خواهیم بود و مردم باید از تردد و اسکان در حاشیه  رودخانه ها و دره ها خودداری کنند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در بعضی از ساعات در سطح استان تهران به خصوص در نیمه شمالی افزایش ابرو رگبار باران و رعد وبرق و تندباد موقتی پیش بینی می شود.

احد وظیفه افزود: همچنین شدت بارش در ارتفاعات شمال استان (به ویژه فیروزکوه) خواهد بود و بنابراین توصیه می‌شود از تردد و اسکان در حاشیه  رودخانه ها و دره ها در ساعات بعدازظهر در مناطق ذکر شده خودداری شود و دستگاه های امدادی آمادگی کامل برای بروز هر گونه حوادث ناشی از رخداد پدیده های فوق را داشته باشند.

وی ادامه داد:  امروز بعدازظهر با فعالیت سامانه بارشی در برخی مناطق کشور، بارشهای رگباری و گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود که می تواندموجب آبگرفتگی معابرو سیلابی شدن مسیلها بخصوص در مناطق کوهپایه ای و رودخانه های فصلی شود. عصر امروز رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در گیلان، فردا رگبار باران، رعدوبرق، گاهی وزش باد شدید موقت در گیلان، مازندران و غرب گلستان و روز عاشورا  رگبار باران، رعدوبرق، گاهی وزش باد شدید موقت در گیلان، مازندران، گلستان، شمال وغرب خراسان رضوی، شمال سمنان، شمال وشرق تهران پیش‌بینی شده است.

وظیفه هشدار داد: مهم‌ترین مخاطره سامانه جوی رگبار موقت شدید در مناطق کوهپایه ای، احتمال سیلاب ناگهانی  است.  از این رو  توصیه می شود تا تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی به عمل آید.  

کد N1961590