فرماندار مریوان: خرید عراقی‌ها کالاها اساسی را در مریوان نایاب کرده است

محمد شفیعی, ‌فرماندار مریوان, ورود عراقی ها از مرز

ورود عراقی ها از مرز مشکلات بسیاری را برای شهرهای مرزی به وجود آورده است. بسیاری از آنها که ورود و خروج شان از مرز، دو سه ساعتی بیشتر طول نمی کشد، در این فاصله با خرید مایحتاج خود از مرز خارج شده و به شهر خود واقع در عراق بازمی گردند.

آفتاب آنلاین: ورود عراقی ها از مرز مشکلات بسیاری را برای شهرهای مرزی به وجود آورده است. بسیاری از آنها که ورود و خروج شان از مرز، دو سه ساعتی بیشتر طول نمی کشد، در این فاصله با خرید مایحتاج خود از مرز خارج شده و به شهر خود واقع در عراق بازمی گردند. خریدهای روزانه آنان مشکلات عدیده ای را برای مرزنشینان به وجود آورده است.
محمد شفیعی، ‌فرماندار مریوان اعلام کرد که به طور ثابت روزانه یک هزار و ۱۰۰نفر عراقی از مرز باشماق برای خرید وارد مریوان می‌شوند که حجم زیادی از کالاهای اساسی زندگی خود را در این شهر فراهم می کنند.
شفیعی افزود: «با خریدهای زیاد روزانه این مسافران و بازگشت دوباره به عراق، کالاهای اساسی زندگی در مریوان نایاب شده و بحران جدی در حال شکل گیری است.»
فرماندار مریوان با بیان اینکه حجم تردد مسافران از عراق به مریوان برای خرید کالاهای اساسی بی سابقه است، تصریح کرد: در سریع ترین وقت ممکن تقاضای تشکیل کارگروه تنظیم بازار استانی را داریم که در مورد این موضوع به صورت جدی بحث شود.
کد N1955597