سفری بر بال رویا از لهاسا تا رامایانا

تور چین, تور تایلند, تور مالزی, جاذبه های توریستی چین, جاذبه های توریستی مالزی, جاذبه های توریستی تایلند, جاذبه های توریستی, تور لحظه آخری, قصر شیرین

تصورش را بکنید که سفر چقدر می تواند اتفاقات ساده و روزمره ای چون طلوع وغروب خورشید را به چشم شما متفاوت جلوه دهد و باعث شود که هر اتفاق ساده ای برای شما یک خاطره ماندگار رقم بزند.

تصورش را بکنید که سفر چقدر می تواند اتفاقات ساده و روزمره ای چون طلوع وغروب خورشید را به چشم شما متفاوت جلوه دهد و باعث شود که هر اتفاق ساده ای برای شما یک خاطره ماندگار رقم بزند. بی شک این ویژگی سفر میتواند راه فراری برای خروج از رکود و روز مره گی زندگی باشد .اگر بازدید از اماکن عجیب و هیجان انگیز برای شما جالب است، این مطلب را بخوانید. پس از مطالعه این متن امیدواریم اشتیاق شما نسبت به سفر های اعجاب انگیز و تفریحی بیشتر از گذشته شده باشد .
لهاسا چین
لهاسا چین ، «سرزمین مقدس»، « شهر خدایان»، «سرزمین بودا» یا «شهر آفتاب» یا هر نام دیگری که بر آن نهاده شده است، بخشی از فلات تبت، از مناطق سرزمین پهناور جمهوری خود مختار چین است. این منطقه در ارتفاع سه هزارو ششصد و پنجاه متری از سطح دریا قرار گرفته است. اگر به این ناحیه سفر کنید آثار بسیاری از قدمت تاریخی این شهر را خواهید دید. شهری که ارزش کشف شدن توسط شما را دارد. تا سال 1951 لهاسا دارای حاکمیت مذهبی بود و مردمان آن از فرهنگ و آداب خاصی پیروی می کردند. پس از این ماجرا و پیوستن این فلات به کشور چین، که از آن به عنوان عصر جدید در لهاسا یاد می کنند، تغییراتی در شهر رخ داد. اگرچه هنوز هم آثار دوره مذهبی در رفتار مردمان آن دیده می شود. این شهر رویایی تنها یک شهر تاریخی نیست، بلکه از دیرباز پایتخت معنویت بودایان بوده و هست. کاخ عجیب پوتالا با بیش از هزار اتاق که هزاران مجسمه مذهبی و اشیای قدیمی را در دل خود جای داده، هر گردشگری را برای دیدن این نقطه به وجد خواهد آورد. اگر اهل اکتشاف اماکن مرموز هستید، این شهر رویایی را از دست ندهید. مرتفع بودن این مکان راز دست نخورده بودن و خیال انگیز بودن این شهر است. رفتار جالب و توام با احترام راهبه ها و مردم بومی، لذت گردش در شهر را چند برابر می کند.در و دیوارها و کوچه های این شهر گویای حکایت هایی است که در طی دوران بر سر مردمان آن آمده است. هر شخصی از هر دین و آیین و تفکری، با ورود به این شهر و گذر از کوچه های پر راز آن، جذب نیروی معنوی این مکان خواهد شد و بی اختیار سر تعظیم به این نیروی خارق العاده فرود می آورد. دشت های فراخ و طبیعت بکر این منطقه، زیبایی آن را چند برابر کرده است. از این رو این شهر هزار و اندی ساله با وجود تابش طولانی مدت آفتاب در طول سال، هوایی مطبوع دارد . در این ناحیه سرمای سوزان زمستان یا گرمای طاقت فرسای تابستان را نخواهید دید. از طرفی مردمان این ناحیه احترام زیادی برای شهر و محیط زندگی خود قائلند و از این رو، لهاسا پاکیزه ترین شهر چین است و از این بابت ستودنی است. از دیگر جاذبه های دیدنی و بسیار زیبای این شهر رودخانه های بسیار زیبا و زلالیست است که آن را به شهر امواج آبی مسرور معروف کرده است. دلیل این نام گذاری عدم وجود آلودگی در آب های روان این شهر و بکر بودن طبیعت اطراف آن است. دشت های زیبایی که از اطراف به کوهستان های رویایی و وصف ناپذیر می رسند. طبیعتی که دست کمتر انسانی به آن رسیده است و خود بهشتی خیال انگیز است. اگر به مسائل مذهبی علاقه مندید و ملاقات با پیشوایان مذهبی بودا برای شما جالب است دیدن از معبدهای این شهر به ویژه معبد گل رز وحشی را از دست ندهید. چرا که این مکان محل اقامت راهبان بودایی است.
سفر به لهاسا می تواند یکی از رویایی ترین و خاطره انگیز ترین سفرهایی باشد که در گردشگران تور چین آن را تجربه می کنند. به عبارتی دیدن این ناحیه از فلات تبت، پیش از مرگ، از خوش شانسی های یک فرد است.
همچنین در غرب شهر موزه ای برای بازدید گردشگران بر پا شده که بیان گر قدمت شهر و مستندی است از هر آنچه که بر این فلات گذشته است. تبت و مرکز آن لهاسا همانند هر جای دیگری، روزگار تلخ و شیرینی به خود دیده است که با بازدید از این موزه می توان به بخشی از آن پی برد.
هر ساله جشن های مختلف مذهبی و شکر گذاری در شهر برگزار می شود که از جاذبه های توریستی لهاسا است و گردشگران زیادی را در فصل های مختلف به این شهر می کشاند.
رفت و آمد در این شهر مرموز و رویایی که از زیباترین شهرهای جهان است، اغلب با اتوبوس و دوچرخه انجام می شود. اما پیشنهاد می شود حتما همراه خود راهنما داشته باشید. چرا که با کمی رانندگی متوجه خواهید شد که قوانین راهنمایی و رانندگی در این شهر با نقاط دیگر متفاوت است.
شهر لهاسا ترکیبی از مکان های مذهبی، تاریخی و سیاسی و اقامتگاه های لوکس و طبیعت بکر و مثال زدنی است که هر بیننده ای را مسحور خود می کند. لهاسا را قبل از مرگ ببینید.

برج ساعت پنانگ
جزیره پنانگ با مساحت 293 کیلومتر با جمعیتی نزدیک به 500 هزار نفر یکی از جزایر فوق العاده زیبای مالزی است که سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر تور مالزی از نقاط مختلف جهان است. جزایر مالزی را با سواحل شنی و آب های زلال و کم عمق می شناسند اما پنانگ چیزی فراتر از این ها را در خود دارد. Georgetown منطقه پر اهمیت اقتصادی مالزی در پنانگ قرار گرفته است و با گردشی در این جزیره لوکس ترین ساختمان ها و بروز ترین اماکن تفریحی را خواهید دید.
یکی از سازه هایی که در پنانگ توجه شما را به خود جلب خواهد کرد، برج ساعت است. این برج به بلندای 18متر در بخش Georgetown و در نزدیکی اسکله کشتی واقع شده است.
مالزی برای سالیان متمادی مستعمره بریتانیا بوده و در سرتاسر این کشور آثاری از این استعمار بجا مانده است. برج ساعت هم یکی از این آثار است که در سال 1897  به عنوان یادبودی از سلطنت ملکه انگلیس در میدان اصلی پنانگ ساخته شد. ارتفاع این برج( 600 پا) هم خود نمادی سال های قدمت سلطنت در بریتانیاست.
این برج در گوشه ای از قلعه عظیم Cornwallis ساخته شده بود. قلعه ای که امروزه تنها آثاری چند از دیواره های آن بجا مانده است.بنا به دستور و هزینه فردی به نام "چیئو چن ائوک" ساخته شده است. وی از ثروتمندان معروف مالزی و پنانگ بود. ساخت برج در سال 1902 زمانی که ملکه دیگر زنده نبود به اتمام رسید. این برج در سه طبقه با سه شکل مختلف ساخته شده است. طبقه اول یک هشت وجهی منظم، طبقه دوم یک مربعی و طبقه سوم بخش اصلی یا همان ساعت است. بر بالای این سه طبقه گنبدی ساخته شده است که برج را از نمای دورتر شبیه به مسجدی نشان می دهد. این برج نمای زیبایی به میدان اطراف خود بخشیده است و بسیاری از گردشگرانی که از پنانگ دیدن می کنند، با این برج عکس یادگاری دارند.
برای دیدن از این برج مراقب شلوغی و ترافیک خیابان های اطراف باشید.
برای دیدن از این برج یک برنامه ریزی خاص نیاز ندارید. کافیست مسیر اطراف این برج را برای پیاده روی انتخاب کنید و پس از دین برج از پیاده روی روزانه خود در اطراف جرج تاون لذت ببرید.
برج های ساعت زیادی در سراسر دنیا وجود دارند و نمی توان این برج را زیباترین برج ساعت دانست. اهمیت ویژه این برج بخاطر قدمت و یادگاری است که از عصر استعمار بجا مانده است.
مدت زمان مورد نیاز برای دیدن از برج حداکثر نیم ساعت است و چندان وقت شما را نمی گیرد. بنابراین می-توانید در لابه لای برنامه ریزی های خود در جرج تاون از این برج هم دیدن کنید.

رامایانا پارک آبی پاتایا
پاتایا نامی آشنا برای همه مردم دنیا است. این شهر دیدنی که از مهمترین گزینه های گردشگری تور تایلند است، صاحب متنوع ترین و جالب ترین امکانات گردشگری است. یکی از این سرگرمی ها که بخصوص در مناطق گرم و استوایی طرفداران بیشتری دارد، پارک های آبی است که هیجان انگیز ترین آنها را در پاتایا پیدا می-کنید.
این مجموعه عظیم و رنگارنگ در زمینی به مساحت160 هزار متر مربع در بخش ساحلی پاتایا تاسیس شده و از  مراکز تفریحی پر طرفداری است که توسط گردشگران انتخاب شده است.
در ساخت این مجموعه از جدیدترین و استانداردترین تجهیزات بهره گرفته شده است. در رامیانا هیجان را به معنای واقعی تجریه کنید.
ورودی استخر به شما یک دستبند الکترونیکی داده می شود. این دستبند به نوعی کارت شناسایی شما در مجموعه پارک است. همچنین قفل الکترونیکی کمد وسایل شما نیز با این دستبند باز می شود.
این پارک مکانی فوق العاده برای تفریحات خانوادگی است. استخرهای خانوادگی و عمومی تنها بخشی از امکانات آن هستند. طولانی ترین سرسره های آبی با بالاترین میزان امنیت در این مجموعه لحظاتی هیجان انگیز، شیرین و به یاد ماندنی را برای شما خلق می کنند.استخر اصلی که در مرکز پارک قرار دارد، بیشترین مساحت پارک را به خود اختصاص داده است. در اطراف آن استخر مخصوص کودکان را خواهید دید که با رعایت استانداردهای لازم، بستری شاد را برای کودکان تهیه دیده اند. این استخر برای جلوگیری از سوزش پوست کودکان ناشی از تابش آفتاب از سایبان برخوردار است.
این پارک که در سال 2016 افتتاح شد تاکنون مشتاقان زیادی را به خود جذب کرده است. از این رو مسئولان هر روزه در تلاش برای بهتر کردن امکانات و جلب رضایت هرچه بیشتر بازدیدکنندگان هستند. یکی از این اقدامات، زیبا سازی فضای پارک است. طراحی فضای سبز محوطه اطراف پارک زیبایی های این مجموعه را دو چندان ساخته است.
جالب است بدانید رامایانا یکی از 4 پارک آبی بزرگ آسیا است.افرادی که در این مجموعه مشغول خدمات رسانی به بازدید کنندگان هستند، کاملا آموزش دیده و حرفه ای هستند و ایمنی بازدیدکنندگان را تضمین می کنند. همچنین آب مورد نیاز پارک از 9 چاه  اختصاصی پارک که کیفیت آن برابر با آب آشامیدنی است، تامین می شود. آب این چاه ها قبل از ورود به استخرها از دو سیستم تصفیه پیشرفته عبور می کند. همه این عوامل در کنار هم فضایی شاد و مفرح و در عین حال بهداشتی و قابل اطمینان را برای علاقه مندان فراهم می کنند.
بخش های دیگری از این پارک برای استراحت و حمام آفتاب بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است که از مناظر بسیار زیبا و دیدنی سواحل برخوردار است.
تئاتر پارک معرف تایلند و شهر شگفت انگیز پاتایا خواهد بود. در این قسمت تاریخ فراموش شده این شهر و آثار به جا مانده از آن به نمایش عموم در می آید که خود تبلیغی برای گشت و گذار بیشتر در شهر و دیدن آثار گمنام و ناشناخته پاتایا است.


کد N1953322