طلاق توافقی

طلاق توافقی, طلاق, مراحل طلاق توافقی, طلاق توافقی بدون حضور در دادگاه, هزینه طلاق توافقی, موسسه حقوقی هادیان عدالت

طلاق توافقی | گرچه مشاهده جدایی دو فرد اساسا ناراحت کننده است اما گاهی زندگی مشترک به نقطه ای میرسد که در آن دیگر هیچ یک از طرفین مایل به ادامه آن نیستند.

گرچه مشاهده جدایی دو فرد اساسا ناراحت کننده است اما گاهی زندگی مشترک به نقطه ای میرسد که در آن دیگر هیچ یک از طرفین مایل به ادامه آن نیستند. غم انگیز است تماشای پایان رابطه ای که یک روز شروع آن را به رقص و شادمانی گذراندیم، اما گاهی دو انسان در رابطه شان به بن بست خورده و دیگر هیچ نقطه اشتراکی با همسر خود نمی بینند و طلاق را بهترین انتخاب پیش روی خود می یابند.

طلاق توافقی یکی از انواع طلاق است که در آن مرد و زن هر دو مایل به جدایی از یکدیگرند و نسبت به شیوه طلاق توافق کامل دارند.چگونه توافقی طلاق بگیریم؟

برای طلاق توافقی زوجین باید به دفتر خدمات قضایی مراجعه کرده و دادخواست طلاق توافقی خود را ارائه نمایند و دادگاه رسیدگی کننده به این پرونده با توجه به محل سکونت مشترک زوجین تعیین می شود. پس از مشخص شدن دادگاه رسیدگی کننده، برای زوجین پیامکی ارسال شده و تاریخ و زمان دقیق برگزاری جلسه دادگاه اطالع رسانی میشود که مرد و زن باید در تاریخ مشخص شده در جلسه دادگاه حضور یابند. قاضی نیز در جلسه اول زوجین را به مراکز مشاوره ارجاع میدهد تا شاید فرصتی دیگر بتواند آنها را از این تصمیم منصرف کند.
طلاق توافقی بدون حضور در دادگاه

گاهی زوجین به دلیل مشغله کاری نمیتوانند در جلسات دادگاه شرکت کنند و برخی اوقات به نقطه ای رسیده اند که مایل به روبرو شدن با یکدیگر در زمان جلسات رسیدگی نیستند و میخواهند که پروسه طلاق بدون نیاز به آنها انجام شده و پایان پذیرد. برای این منظور میتوان به وکلای این حوزه

مراجعه کرد، وکلایی که روند طلاق را از لحظه تسلیم دادخواست طلاق توافقی به دفتر خدمات قضایی تا حصول نتیجه و ارائه طلاقنامه به شما پی میگیرند. امروزه برخی از موسسات حقوقی نظیر موسسه حقوقی هادیان عدالت طی حداکثر ۳ روز کاری طلاق را صادر و طلاقنامه را دریافت میکنند، بدون نیاز به حضور شما در دادگاه حتی برای یک جلسه.


مراحل طلاق توافقی / طلاق وکالتی

1. تماس با موسسه حقوقی جهت تعیین وقت مشاوره رایگان

اگر مایلید که طلاق توافقی شما توسط وکیل پیگیری شود تا به حضور شما در دادگاهها نیازی نباشد در ابتدا با موسسه حقوقی هادیان عدالت تماس بگیرید تا برای شما وقت مشاوره تعیین شود. برای این منظور در تهران با شماره تلفن ۷۷۳۷۰۰۹۲ و از شهرستانها با کد ۰۲۱(کد تهران) در ابتدای شماره تماس بگیرید و یا به سایت موسسه حقوقی هادیان عدالت مراجعه کنید.


حضور زوجین در موسسه و امضای وکالتنامه طالق

2. پس از تعیین وقت در روز مشخص شده در دفتر موسسه حقوقی حاضر شده و نسبت به امضای وکالتنامه طلاق و تحویل مدارک خود شامل اصل شناسنامه، کارت ملی و عقدنامه اقدام کنید.

3. شروع به کار وکالی موسسه حقوقی هادیان عدالت

در این مرحله کار ما به عنوان وکیل شما شروع شده و وکلای ما با حضور در دفاتر خدمات قضایی، دادگاه، داوری و اخذ دادنامه مراحل ثبت طلاق توافقی را پیش میبرند. در هیچ یک از مراحل ذکر شده نیاز به حضور شما نیست و وکلای موسسه به نیابت از شما انجام کارها را پیگیری میکنند.


4. ثبت واقعه طلاق و دریافت طلاقنامه از موسسه

وکلای موسسه طی ۳ روز کاری طلاق را ثبت و طلاقنامه را به شما تحویل میدهند. برای دریافت طلاقنامه باید به دفتر موسسه مراجعه نموده و طلاقنامه خود را تحویل بگیرید. در صورت درخواست موکل، موسسه حقوقی هادیان عدالت میتواند طلاقنامه را برای شما ارسال کند.
هزینه طلاق توافقی

هزینه طلاق توافقی عبارت است از هزینه های وکلا، هزینه های دادرسی، هزینه آزمایشگاه و هزینه داوری که جمعا با مبلغ دو میلیون تومان کلیه هزینه ها پرداخت میگردند.

برای ارتباط با موسسه حقوقی هادیان عدالت میتوانید روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 الی 14:30 با شماره تلفن ۷۷۳۷۰۰۹۲ در تهران تماس بگیرید و یا به سایت موسسه به نشانی  mizanlaw.com مراجعه نمایید.

نشانی دفتر موسسه حقوقی هادیان عدالت:

تهران، شمال اتوبان زین الدین، جنب مجتمع قضایی شهید باهنر، پلاک ۲۸
کد N1947320