سگ کشی گروهی در بناب | شهرداری و محیط زیست بناب پاسخگو باشند!

سگ کشی , سگ کشی گروهی در بناب

تصاویر از محل دفن زباله های شهرستان بناب، کوه قره قشون مخابره شده است؛ مکانی که باید به دفن زباله¬های شهری اختصاص یابد، به کشتارگاه سگ های این شهر تبدیل شده است.

آفتاب: این بار صدای کشتار بی رحمانه سگ ها از شمال غرب ایران به گوش می رسد، سگ هایی که نه با یک روش خاص ، بلکه با شیوه های متعدد اما در زمانی مغرر به قتل می رسند.

تصاویر از محل دفن زباله های شهرستان بناب، کوه قره قشون مخابره شده است؛ مکانی که باید به دفن زباله های شهری اختصاص یابد، به کشتارگاه سگهای این شهر تبدیل شده است.

به گزارش آفتاب آنلاین؛ افراد محلی با حضور در مکان دفن زباله شهرستان بناب، با لاشه بیش از 50 سگ و چند توله مواجه شدند که به نظر می رسد به شیوه های مختلفی کشته شده اند. شاهدان محلی و تصاویر می گویند سگ ها با شلیک مستقیم گلوله به گردن، خوراندن سم و دار زدن به قتل رسیده اند.

شهروندان بنابی می گویند این اتفاق هر ماه در سطح شهر می افتد و شاهد شندین صدای گلوله از جای جای شهر هستیم، علت این کار پاکسازی شهر از سگ های ولگرد عنوان می شود.

چه کسی در بروز این اتفاقات مسئول است؟ دستور کشتار دسته جمعی سگ ها به حکم کدام سازمان صادر می شود؟ آیا صدای شلیک گلوله به گوش شهرداری بناب نرسیده است؟ محیط زیست که نظارت مستمر از مکان های دفن زباله را بر عهده دارد، با لاشه دسته جمعی این حیوانات مواجه نشده است؟پیگیری این اتفاق غیر انسانی به عهده کدام نهاد رسمی دولتی است؟

البته در بروز این اتفاق، انگشت اتهام تنها به سوی سازمانی خاص نشانه گرفته نمی شود، به گفته یکی از فعالین محیط زیست به  دلیل ورود پساب کارخانجات، کشتارگاه ها و فاضلاب بناب به دریاچه ارومیه، تغذیه سگ های ولگرد و زادآوری آنها در محل های اطراف دفن زباله افزایش یافته است. بعلاوه مکان نامناسب دفن زباله ها، نبود دیوار مراقبتی در مکان دفن زباله، انباشت بیش از اندازه زباله در محل نیز مزید بر علت شده است.

این فعال محیط زیست می گوید، شهروندان بنابی نیز در بروز این مساله باید خود را مسئول بدانند، به دلیل رهاسازی زباله های شهروندان در بستر رودخانه صوفی چای، در چند سال اخیر زاغ و سگ در این شهر به شدت افزایش یافته اند که منجر به تغییر چرخه طبیعی زیستگاهی این شهر شده است.


منصوره محمدی

خبرنگار


سگ کشی گروهی در بناب | شهرداری و محیط زیست بناب پاسخگو باشند!تصاویر از محل دفن زباله های شهرستان بناب، کوه قره قشون مخابره شده است؛ مکانی که باید به دفن زباله¬های شهری اختصاص یابد، به کشتارگاه سگ های این شهر تبدیل شده است.
 کد N1941592