داریوش اسدزاده: یک بار هنرپیشه نمایش نیامد و انتظامی به جای او بازی کرد و بازیگر شد

داریوش اسدزاده, انتظامی, عزت ا,,, انتظامی, بازیگری, تئاتر لاله زار

خدا بیامرزد جوان آن روزها و پیر امروز را که با شنیدن خبر فوتش متاسف شدم

آفتاب: داریوش اسدزاده از دهه بیست با مرحوم عزت‌الله انتظامی آشنا بوده است. زمانی که تئاتر لاله‌زار جایی برای هنرنمایی هنرمندان نام آشنا بود، هر دو جوانانی مستعد  بودند که در آنجا به روی صحنه می رفته اند. داریوش اسدزاده مرحوم انتظامی را به عنوانی جوانی مستعد که محبوبیت داشته می‌شناخته و خاطرات مشترک زیادی از او دارد.
روزهایی که داریوش اسدزاده هنرپیشه بود و عزت ا... انتظامی هنوز بازیگری را جدی شروع نکرده بود. در آن روزها با هم در یک نمایش حضور پیدا می کنند و مرحوم انتظامی در پشت صحنه نمایش فعالیت داشته است. در همان سال‌ها یک بار هنرپیشه نمایش نیامد و انتظامی به جای او بازی کرد و بازیگر شد و آنقدر خوش درخشید که وارد این حرفه شد.
داریوش اسدزاده می‌گوید: خدا بیامرزد جوان آن روزها و پیر امروز را که با شنیدن خبر فوتش متاسف شدم.
او ادامه داد: من و مرحوم انتظامی تقریبا هم سن هستیم و یک سال با هم تفاوت سنی داریم. من از آن روزی که ایشان را شناختم او جوان بسیار محجوبی و مستعدی بود که ابتدا وارد عرصه بازیگری شد به آن صورت با تئاتر آشنا نبود، البته آن زمان کلاس‌ها و دانشکده‌ها و این بحث‌ها وجود نداشت، سال‌های ۱۳۲۰ یا ۲۱ بود که ما با هم آشنا شدیم. دوستی ما هم تقریبا از همان سال‌ها آغاز شد.
استاد اسدزاده می‌گوید: او در ادامه به دانشکده رفت، خارج از کشور درس خواند و هنرپیشه‌ای به نام شد که تا آخر عمر هم کارهای حرفه ای، جالب و تیپ‌های بسیار قشنگی را بازی کرد.
اسدزاده بازیگر پیشکسوت اضافه کرد: او از بازیگران درجه یک و حرفه ای بود و علاوه بر بازیگری کتاب خاطراتی نوشت، همه ما قدیمی‌ها به او افتخار می‌کنیم. جوانان امروزی هم به او افتخار می‌کنند، چون او و امثال او با عشق به بازیگری و استعدادی که داشتند تکرار نمی‌شوند، این افراد دیگر هیچ‌وقت تکرار نمی‌شوند و جایگزینی هم ندارند.
او با اشاره به سابقه دوستی قدیمی‌اش با مرحوم انتظامی گفت: دیگر همکاری مشترکی با هم نداشتند چون راهمان بعد از مدتی از همدیگر جدا شد، ایشان به کلاس‌های مرحوم نوشین رفت و من آن موقع با مرحوم سیدعلی‌خان نصر مشغول همکاری شدم اما دوستی‌مان همچنان پابرجا بود و دورادور با هم در ارتباط بودیم.
داریوش اسدزاده در پایان گفت: خدا ایشان را رحمت کند و به خانواده‌اش صبر و سلامتی بدهد.

کد N1937045