در دیدار بولتون و نتانیاهو مطرح شد:

برنامه هسته ای ایران؛ در صدر فهرست چالشهای بزرگ آمریکا واسرائیل!

سیاسی

مشاور امنیت ملی آمریکا در دیدار با نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که برنامه تسلیحات هسته ای و موشک بالستیک ایران در صدر فهرست «چالشهای بزرگ» فراروی آمریکا و اسرائیل قرار دارند!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هاآرتص، «جان بولتون» یکشنبه شب در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» ادعا کرد که در فهرست «چالشهای بزرگ» فراروی آمریکا و رژیم صهیونیستی، «برنامه تسلیحات هسته ای و موشک بالستیک ایران در صدر قرار می گیرند».

در مقابل، نخست وزیر رژیم صهیونیستی جان بولتون را به عنوان یک «دوست فوق العاده برای اسرائیل» و یک «قهرمان بی نظیر برای اتحاد آمریکا- اسرائیل» مورد تمجید قرار داد و تصمیمات «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای خروج از توافق هسته ای ایران و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به «بیت المقدس» را «سرنوشت ساز» خواند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین گفت مهم ترین موضوعی که پیرامون آن با جان بولتون گفتگو خواهد کرد، «تداوم مقابله با اقدامات تجاوزکارانه ایران (!) در منطقه و اطمینان یافتن از عدم دسترسی تهران به تسلیحات هسته ای خواهد بود».

این در حالی است که مقامات جمهوری اسلامی ایران همواره بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای تأکید کرده اند.

لازم به ذکر است که «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در سرزمینهای اشغالی و «ران درمر» سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا در مراسم شام رسمی که یکشنبه شب در اقامتگاه نتانیاهو در شهر بیت المقدس برگزار می شود، شرکت می کنند.

گفتنی است که بولتون در سفری ۴۸ ساعته یکشنبه شب وارد سرزمینهای اشغالی شد. وی سپس به ژنو پرواز می کند تا در آنجا با «نیکلای پاتروشف» همتای روسی خود دیدار کند.

در واقع، توقف کوتاه مدت بولتون در بیت المقدس پیش از دیدار برنامه ریزی شده او با پاتروشف احتمالاً نشانه آن است که دولت ترامپ پیش از گفتگو جهت دستیابی به هرگونه توافق با مسکو بر سر موضوع سوریه، خواستار آگاهی یافتن از دیدگاهها و مواضع رژیم صهیونیستی در خصوص این موضوع است.

کد N1936160