در بیانیه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور؛

۲۰۶ نفر از نمایندگان خواستار اجرای قانون تقسیمات کشوری شدند

سیاسی

۲۰۶ نماینده مجلس در بیانیه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور خواستار اجرای قانون تقسیمات کشوری با قید فوریت شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۸ مردادماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه ۲۰۶ نماینده خطاب به رئیس جمهور در خصوص اجرای قانون تقسیمات کشوری با قید فوریت را قرائت کرد.  

متن بیانیه بدین شرح است:

جناب آقای حسن روحانی

رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران

نظر به اینکه قانون تقسیمات کشوری مصوب سال ۱۳۶۲ و اصلاحات و الحاقات بعدی دولت را موظف نمود نسبت به ارتقاء مناطق که براساس قانون قابلیت ارتقا را دارند اقدام نماید و در همین راستا وزارت کشور و سازمان های مرتبط در خصوص روستاهایی که قابلیت ارتقا به شهر و دهستان هایی که قابلیت ارتقا به بخش و بخش هایی که قابلیت ارتقا به شهرستان را داشته اند اقدامات لازم را انجام داده‌اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

ملاحظه می‌شود تلاش های استانداری و وزارت کشور در دولت ناتمام مانده است لذا با توجه به اینکه اجرای این قانون در راستای توسعه همه جانبه این مناطق می تواند خدمات شایان توجه و ارزشمند و غیرقابل انکاری به هموطنان عزیز باشد که سال هاست بیش از میلیون ها نفر از مردم عزیز کشورمان امیدوار به این اقدام دولت بوده اند عدم تسریع باعث یاس و ناامیدی و در نهایت نارضایتی میلیون ها نفر را ایجاد خواهد کرد.

بنا به مراتب ما نمایندگان امضا کننده ذیل از رئیس جمهور خواستاریم با قید فوریت دستور اجرای قانون مذکور و ارتقای مناطق مطابق قانون را صادر نمایند.

کد N1935667