سخن سردبیر | کمی به رفتارمان شک کنیم

عروسی, مراسم عروسی, حوادث عروسی, عروس و داماد, محسن باقری, سخن سردبیر

کل یادگاری شب عروسی به چند عکس با یک دوربین عکاسی زنیت 135 ختم می شد و مراسم شام و خداحافظی. این روزها زوج ها برای مراسم عروسی شان چه خرج های عجیبی که نمی کنند!

آنقدر مراسم عروسی عجیب و غریب شده که باید در آنها منتظر اتفاقات عجیب و غریب باشیم. یک زمانی چیزی به نام فیلمبرداری از مراسم عروسی وجود نداشت. کل یادگاری شب عروسی به چند عکس با یک دوربین عکاسی زنیت 135 ختم می شد و مراسم شام و خداحافظی. این روزها زوج ها برای مراسم عروسی شان چه خرج های عجیبی که نمی کنند! یک اکیپ فیلمبرداری چند روز قبل از مراسم به همراه عروس و داماد راهی کیش، سد لتیان، سد کرج و... می شوند تا به قولی یک فیلمبرداری حرفه ای با دستمزد فوق بالا داشته باشند.
دیروز در خبرها آمده بود؛ «فیلمبردار عروسی و دستیارش در سد آیدوغموش میانه غرق شدند»
حارثه از این قرار بود که فیلمبردار و دستیارش در قایقی مشغول فیلمبرداری از عروس و داماد بودند که ناگهان با آمدن موجی قایق‌شان واژگون شد و هر دو نفر غرق شدند. یا در خبری دیگر آمده بود که «سقوط سانتافه عروس و داماد به ته دره و مرگ داماد»
در این حادثه هم خودروی عروس و داماد آملی در حین فیلمبرداری در یک منطقه ییلاقی در بخش لاریجان این شهرستان به مرگ داماد و مصدومیت عروس منجر شد.
در زمان ما آخر حوادث و مرگ و میر در شب عروسی به خاطر گیر کردن ناخن مصنوعی عروس در گلوی داماد به وقت گذاشتن عسل در دهان آقا داماد بود؛ آن هم هر چند سال یک بار اتفاق می افتاد اما وقتی حادثه منجر به فوت در شب عروسی به دو حادثه در یک روز می رسد باید کمی به خودمان، به توقعات مان، به رفتارمان و به مراسم گرفتن های مان شک کنیم...

محسن باقری
سردبیر
کد N1935247