کالج تپسل، دیجیتال مارکتینگ

کالج تپسل, دیجیتال مارکتینگ, بازاریابی دیجیتال, تبلیغات آنلاین, ایمیل مارکتینگ, بازاریابی محتوا, ویدئو مارکتینگ, موبایل مارکتینگ, بازاریابی شبکه‌های اجتماعی,

امروزه، دسترسی به اینترنت کاملاً فراگیر شده است. در سال‌های اخیر، تعداد کاربران جهانی اینترنت، رشد قابل توجهی داشته است. این موضوع درباره ایران نیز صدق می‌کند.

امروزه، دسترسی به اینترنت کاملاً فراگیر شده است. در سال‌های اخیر، تعداد کاربران جهانی اینترنت، رشد قابل توجهی داشته است. این موضوع درباره ایران نیز صدق می‌کند. بر اساس آخرین آمار و ارقام منتشر شده، حدود 70 درصد از جمعیت 80 میلیونی ایران، به اینترنت دسترسی دارند و بخش قابل توجهی از زمان خود را در فضای آنلاین سپری می‌کنند. حضور فعال کاربران ایرانی در این بستر، فرصت بسیار خوبی را برای کسب‌وکارهای ایرانی فراهم کرده تا با حضور و تبلیغ در دنیای دیجیتال، با مخاطبان بسیاری ارتباط برقرار کنند و برند خود را در مرکز توجه مشتریان قرار دهند، اما استفاده بهینه از بازاریابی دیجیتال، نیازمند آگاهی کامل از روش‌ها، ابزارها و ترفندهای دیجیتال مارکتینگ است.
امروزه، «بازاریابی دیجیتال» یا «دیجیتال مارکتینگ» به عنوان یک تخصص مستقل مورد مطالعه قرار گرفته است. دیجیتال مارکتینگ، مجموعه ای از تلاش ها در زمینه بازاریابی است که با استفاده از اینترنت انجام می شود. بازاریابی دیجیتال، روش‌های مختلفی را شامل می‌شود. بهینه سازی موتورهای جستجو(سئو)، بازاریابی شبکه های اجتماعی، موبایل مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ، بازاریابی محتوا و بلاگ نویسی و … رایج‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های بازاریابی دیجیتال است.


 
خوشبختانه، صاحبان کسب‌وکارهای ایرانی نیز به تاثیرگذاری بالای بازاریابی دیجیتال و مزایای آن پی برده‌اند و تمامی تلاش‌ها و بودجه‌ بازاریابی خود را معطوف به تبلیغات آفلاین نمی‌کنند. شناخت مخاطب، تبلیغات آنلاین هدفمند، امکان تحلیل نتایج و بهینه‌سازی، مهم‌ترین مزایای استفاده از دیجیتال مارکتینگ است. البته، کسب موفقیت در این زمینه، نیازمند آگاهی کامل از استراتژی دیجیتال مارکتینگ، اصول و مبانی آن است.
اهمیت یادگیری دیجیتال مارکتینگ بر کسی پوشیده نیست، حتی بازاریابان حرفه‌ای، صاحبان مشاغل، کارآفرینان، دانشجویان رشته‌های مهندسی و مدیریت و مدیران منابع انسانی نیز به یک منبع جامع و کامل برای تکمیل مهارت‌های دیجیتال نیاز دارند. در حال حاضر، کلاس‌ها، وب‌سایت‌ها، وبینارها و سمینارهای آموزشی بسیار زیادی در ایران با هدف توسعه دیجیتال مارکتینگ در حال برگزاری است. اما باید در انتخاب منبع آموزشی خود دقت کافی داشته باشید و افرادی را به عنوان مرجع یادگیری دیجیتال مارکتینگ انتخاب کنید که علاوه بر جامع بودن، معتبر هم باشد.
در این مقاله، می‌خواهیم یکی از منابع معتبر در زمینه دیجیتال مارکتینگ را معرفی کنیم. کالج تپسل ، یکی از جامع‌ترین منابع یادگیری دیجیتال مارکتینگ بین بلاگ‌های ایرانی است. کالج تپسل، تمامی مطالب موجود را به صورت رایگان در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد.«پازل مهارت‌های دیجیتال‌مارکتینگ خود را با کالج تپسل تکمیل کنید!»
این جمله، شعار کالج تپسل است و همانطور که از شعار آن مشخص است، هر کسی با هر سطح دانشی، می‌تواند از مطالب موجود در این بلاگ بهره‌مند شود. مطالب موجود در کالج تپسل، به دو دسته کلی بلوک‌های یادگیری و پست‌های بلاگ تقسیم می‌شوند.

1- بلوک‌های یادگیری
در بلوک‌های یادگیری، مهم‌ترین مهارت‌های بازاریابی دیجیتال، در جلسات پی در پی و به صورت دقیق توضیح داده می‌شوند. هر بلوک آموزشی، دارای یک موضوع و یک طرح درس مشخص است. بلوک‌های یادگیری معمولاً برای افراد مبتدی بسیار مفید واقع خواهد شد، به گونه‌ای که کاربران می‌توانند با همراه شدن از جلسه اول تا آخر هر یک از بلوک‌ها، به یک تسلط نسبی از هر مهارت دست یابند و با مفاهیم مهم هر حوزه آشنا شوند. به علاوه، مخاطبان می‌توانند با ورود به جلسه اول هر بلوک، در صورت دلخواه ایمیل خود را ثبت کنند تا از انتشار جلسات جدید مطلع شوند. بلوک‌هایی که در  حالت «تکمیل آموزش» هستند نیز به صورت کامل در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.
بلوک‌های یادگیری که تا به الان در کالج تپسل منتشر شده، شامل موضوعات زیر است:
دیجیتال مارکتینگ

دوره آموزش این بلوک، 14 جلسه است. در این بلوک، درباره اهمیت و مزایای دیجیتال مارکتینگ، مفاهیم مهم در زمینه دیجیتال مارکتینگ روش‌های مختلف بازاریابی دیجیتال مانند سئو، بازاریابی موتورهای جستجو، تبلیغات بنری، ویدئو مارکتینگ، بازاریابی شبکه‌‌‌های اجتماعی، بازاریابی اپلیکیشن و ... صحبت شده است.

ایمیل مارکتینگ

کالج تپسل، بازاریابی ایمیلی را در 13 جلسه متوالی توضیح داده است. در این جلسات، اهمیت استفاده از بازاریابی ایمیلی برای کسب‌وکارها، ترفندها و تکنیک‌های لازم برای موفقیت در بازاریابی ایمیلی، آموزش کامل ابزارهای بازاریابی ایمیلی مانند میل چیپ (mailchimp) و میلرلایت (mailerlite) و تکنیک‌های طراحی ایمیل‌های موفق بیان شده است.

بازاریابی اپلیکیشن‌های موبایلاین بلوک، شامل 16 جلسه است و در این جلسات، درباره اهمیت بازاریابی اپلیکیشن، روش‌های رایگان و غیررایگان بازاریابی اپلیکیشن، اهمیت آنالیز و تحلیل، لزوم استفاده از شرکت‌های بی‌طرف در کمپین‌های بازاریابی اپلیکیشن‌ها، انواع تقلب‌ها در اپلیکیشن‌ها و روش‌های مقابله با تقلب و  دیپ لینک و ... صحبت می‌شود.

کسب درآمد از اپلیکیشن‌های موبایلکاربران می‌توانند با مطالعه بلوک آموزشی کسب درآمد از اپلیکیشن، نحوه کسب درآمد از اپلیکیشن‌های موبایل،طراحی مدل درآمدی اپلیکیشن، درآمدزایی از بازی موبایل و کسب درآمد تبلیغاتی از اپلیکیشن را یاد بگیرند. این بلوک، شامل 11 جلسه آموزشی است و برخی از جلسات آن به مصاحبه با موفق‌ترین سازندگان بازی‌های ایرانی اختصاص داده شده است که مطالعه آن‌ها می‌تواند تجربیات زیادی را در اختیار مخاطبان قرار دهد.

بازاریابی محتوا

بلوک آموزش بازاریابی محتوایی شامل 14 جلسه آموزشی رایگان است. در این جلسات، درباره اهمیت بازاریابی محتوا، انواع فرمت‌های محتوا، تکنیک‌های لازم برای بازاریابی محتوای موفق مانند داستان‌سرایی، بازنویسی محتوا، ایجاد پرسونای مخاطب و ساختار تیم محتوا صحبت می‌شود.
کالج تپسل، در آینده قصد دارد درباره موضوعاتی نظیر ویدئو مارکتینگ، موبایل مارکتینگ، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، آموزش گوگل آنالیتیکس و ... بلوک‌های آموزشی منتشر کند. برای اطلاع از انتشار بلوک‌های جدید، کافی است در خبرنامه کالج تپسل عضو شوید.

2- پست‌های بلاگ
کالج تپسل در بخش پست‌های بلاگ، به روز‌ترین و مهم‌ترین محتواهای موجود در حوزه بازاریابی دیجیتال را تولید و منتشر می‌کند. این بخش از کالج تپسل، برای آن دسته از مخاطبینی که به اخبار و فناوری‌های جدید علاقه‌‌مند هستند، بسیار جذاب است. محتواهای موجود در این بخش در فرمت‌های مختلفی منتشر می‎شوند تا مخاطبین با سلایق متفاوت بتوانند از محتواها استفاده کنند.
پست‌های بلاگ در بخش‌های زیر منتشر می‎شوند:
مقالات
در این بخش، مقالات بسیار مفیدی درباره بازاریابی دیجیتال، تبلیغات موبایلی و شبکه‌های اجتماعی، مفاهیم مهم دیجیتال مارکتینگ و ... ارائه می‌شوند. در کالج تپسل، حداقل هفته‌ای 1 مقاله خوب و باکیفیت منتشر می‌شود. موضوعات این مقالات بسیار متنوع است و می‌تواند پاسخ‌گوی نیاز تمامی مخاطبان با علاقه‌مندی‌های متفاوت باشد.  
اینفوگرافیک
یکی از جذاب‌ترین فرمت‌های محتوایی در حال حاضر، اینفوگرافیک‌ها هستند که مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفته‌اند. اینفوگرافیک‌ها قادر هستند حجم زیادی از مطالب، آمار و ارقام را در قالب بصری و در کمترین زمان ممکن به مخاطب منتقل کنند. کالج تپسل هم توجه ویژه‌ای به این بخش دارد و حداقل یک اینفوگرافیک معتبر و مفید را ترجمه و منتشر می‌کند. به علاوه،، تعدادی از اینفوگرافیک‌های کالج تپسل، توسط تیم محتوای کالج تپسل، گردآوری و تولید می‌شوند که از آن جمله، می‌توان به اینفوگرافیک‌های موبایل مارکتینگ در سال‌های 2015 و 2016 اشاره کرد.


کتاب الکترونیکیکالج تپسل به منظور افزایش سطح آگاهی علاقه‌مندان، کتاب‌های الکترونیکی بسیار خوبی را در زمینه دیجیتال مارکتینگ به صورت رایگان در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد. تا به حال، سه ایبوک در کالج تپسل منتشر شده و به صورت قابل توجهی مورد استقبال کارشناسان و علاقه‌مندان این حوزه قرار گرفته است. ازجمله بهترین ایبوک ها ترجمه ایبوک چرا دیجیتال مارکتینگ بوده است.

اسلاید
اسلایدهای آموزشی نیز فرمت دیگری از محتوا است که امروزه، مورد توجه مخاطبان بسیاری قرار گرفته است. در گذشته، اسلایدها تنها مختص به ارائه جلسات حضوری بود، اما امروزه، اطلاعات مهم در قالب اسلایدها در قالب محتوای بصری در اختیار مخاطبان نیز قرار می‌گیرد.

پادکست
کالج تپسل به تازگی اقدام به منتشر کردن پادکست نیز کرده است. این بخش از کالج تپسل برای مخاطبانی که علاقه‌ یا زمان کافی برای خواندن متن‌های طولانی و مقالات ندارند، اما مشتاق یادگیری دیجیتال مارکتینگ هستند، در نظر گرفته شده است. این پادکست‌ها، شامل مصاحبه با افراد موفق در حوزه دیجیتال مارکتینگ و هم شامل پادکست‌های آموزشی است.  

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
یکی از رموز موفقیت در زمینه بازاریابی دیجیتال، استفاده از ابزارهای مهم و پرکاربرد است. کالج تپسل سعی دارد در این بخش، مهم‌ترین و پرکاربرترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را به مخاطبان خود و تمامی کسب‌وکارهای ایرانی که قصد دارند در فضای وب و موبایل حضور موفقی داشته باشند، معرفی کند تا کسب‌وکارهای ایرانی نیز بتوانند قدرت تحلیل داده‌ها و کیفیت کار خود را بهبود ببخشند.

بهترین ویدئوهای تبلیغاتی جهان
کالج تپسل، با هدف افزایش سطح آگاهی و افزایش کیفیت تبلیغات ایرانی، هر ماه، تعدادی از برترین ویدئوهای تبلیغاتی جهان را زیرنویس و منتشر می‌کند و نکات مهم و دلایل موفقیت این ویدئوها را مورد بررسی قرار می‌دهد تا کسب‌وکارهای ایرانی با خواندن این مطالب بتوانند از تیزرهای تبلیغاتی موفق ایده بگیرند.

داستان موفقیت
این بخش از کالج تپسل، برای آن دسته از مخاطبینی که علاقه‌مند به شناخت افراد موفق و استفاده از تجربیات افراد موفق در زمینه بازاریابی، اپلیکیشن، وب‌سایت و ... هستند، در نظر گرفته شده است. این داستان‌های موفقیت به مخاطبین کمک می‌کند تا راه خود را پیدا کنند و به نوعی، باعث انگیزه بیشتر برای ادامه مسیرشان می‌شود.

واژه‌نامه دیجیتال مارکتینگ
اطلاع از اصطلاحات رایج دیجیتال مارکتینگ، یکی از مهم‌ترین گام‌ها در جهت یادگیری بهتر مفاهیم است. واژه‌نامه دیجیتال مارکتینگ، فهرست کاملی از تمامی کلمات و اصطلاحات دنیای دیجیتال است. مطمئناً اگر به واژه‌ای برخورد کردید که معنی آن را نمی‌دانستید، با مراجعه با واژه‌نامه دیجیتال مارکتینگ کالج تپسل، آن را پیدا خواهید کرد. به همین دلیل، بسیاری از کارشناسان، این واژه نامه را مرجع کامل اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ نامیده‌اند.
کد N1935246