روسیه: تحریمهای آمریکا علیه کره شمالی فرآیند صلح را تضعیف می کند

سیاسی

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که تحریمهای جدید آمریکا علیه یک شرکت و یک فرد روسی به اتهام ارتباط با کره شمالی، ممکن است فرآیند صلح در شبه جزیره کره را تضعیف نماید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت امور خارجه روسیه روز پنج شنبه اعلام کرد تحریمهای جدیدی که واشنگتن علیه یک شرکت و یک فرد روسی به اتهام ارتباط با کره شمالی وضع کرده است، ممکن است فرآیند صلح در شبه جزیره کره را تضعیف نماید.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود اعلام کرد که واشنگتن «آگاه نیست» که چطور اِعمال «فشار حداکثری» بر پیونگ یانگ «اقدامی توأم با خطر است».

گفتنی است که روز چهارشنبه، آمریکا یک شرکت روسی ارائه دهنده خدمات بنادر و چندین شرکت چینی را به دلیل پشتیبانی و امداد رسانی به کشتی های کره شمالی و فروش مشروبات الکلی و تنباکو به پیونگ یانگ، مورد تحریمهای جدید قرار داد.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: «تاکتیکهای مخرب آمریکا، که ورای چارچوب شورای امنیت سازمان ملل و کمیته تحریمها ۱۷۱۸  این شورا (مرتبط با کره شمالی) دنبال می شوند، صرفاً می توانند این فرآیند را که به تازگی به یک توافق نزدیک شده است، تضعیف نماید».

کد N1933561