ادامه پیگیری‌هابرای شهیدقلمدادشدن شهدای آتش نشان/عدالت محوری درارائه خدمات به ایثارگران شهرداری

حوادث

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با تاکید بر عدالت محور شدن ارائه خدمات به ایثارگران از ادامه پیگیری‌ها توسط این اداره کل، معاونت توسعه منابع انسانی و سازمان آتش نشانی برای اضافه شدن شهدای آتش نشان به لیست شهدای خدمت شهرداری تهران خبر داد.

رضا جلالی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح عملکرد این اداره کل ظرف یک سال گذشته با اشاره به اینکه از 14 سال پیش در قالب مشاورت، امور ایثارگران شهرداری تهران شکل گرفت و نهایتا به اداره کل تبدیل شد، گفت: از زمستان 1396 که همکاری خود را در این اداره کل آغاز کردم همه تلاش خود را برای ایجاد عدالت و جلوگیری از تبعیض و نابرابری در ارائه خدمات به ایثارگران معزز به کار گرفتم و عزم خود و همکارانم را جزم نمودم.
وی افزود: در پنجمین دوره شورای شهر تهران که همگی از لیست امید هستند بالاترین درجه ایثارگری را شاهد هستیم به شکلی که از 21 عضو شورا 15 عضو از خانواده معزز ایثارگران هستند؛ لذا امیدواریم بر اساس صحبت هایی هم که شده برای سال آینده شاهد توجه بیشتری برای اداره کل امور ایثارگران باشیم تا امکان ارائه خدمات بیشتر و مناسب تر به این عزیزان فراهم شود.
جلالی ادامه داد: در راستای تکریم مقام شهدا بر اساس مذاکراتی که با ریاست شورای شهر تهران و رییس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران داشتیم مقرر شد با تصویب شورا اماکن ستادی شهرداری تهران را به نام شهدا زیبنده کنیم. در همین راستا ساختمان ایثارگران به نام شهید صیاد شیرازی و ساختمان بسیج شهرداری تهران به نام شهید طهرانی مقدم نامگذاری شده است و ان شاءالله در آینده ساختمان مرکزی شهرداری تهران به نام شهید باکری نام گذاری شود.

نام گذاری ساختمان‌های ستادی شهرداری تهران به نام شهدا

[p]مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با ابراز تأسف از اینکه وعده‌های داده شده به خانواده شهدای آتش نشان در دوره قبلی مدیریت شهری محقق نشد، تصریح کرد: درحال حاضر به آسیب دیدگان این حادثه، شهرداری تهران خدماتی که به جانبازان ارائه می‌کند را می‌دهد اما این افراد جانباز محسوب نمی شوند و مصدوم خدمت هستند.


وی تاکید کرد: پیگیری وضعیت خانواده شهدای پلاسکو دغدغه مشترک اداره کل امور ایثارگران، سازمان آتش نشانی و معاونت توسعه منابع انسانی است که امیدواریم پیگیری‌ها هرچه زودتر نتیجه دهد.


جلالی درباره نحوه واگذاری غرف میادین میوه و تره بار به ایثارگران نیز گفت: بیش از 10 شاخص تعیین شده که بر اساس اولویت سالانه این غرفه ها به افراد واجد شرایط واگذار می‌شود؛ سالی 65 غرفه به این امر اختصاص پیدا می‌کند که از این تعداد تنها 35 غرفه مشتری محور است و جذابیت اخذ دارند که بر اساس شاخص‌ها در شهریور هرسال لیست واجدین را به معاونت منابع انسانی سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران ارسال می کنیم و به صورت دوره ای این غرف در اختیار واجدین قرار می گیرد.

انتهای پیام

کد N1933559