آقای روزنامه منتقد دولت، پس تکلیف مردم چه می شود؟

ترامپ, ایران, تحریم ها, فشار اقتصادی بر مردم, بسته ارزی دولت, جوکر

بعضی از رسانه ها تبدیل شده اند به جوکرهایی که دوست دارند از این آب گل آلود ماهی بگیرند

در این آشفته بازار اقتصادی و رسانه ای، بعضی از رسانه ها تبدیل شده اند به جوکرهایی که دوست دارند از این آب گل آلود ماهی بگیرند. مرتب به این و آن گیر می دهند و تیترهای جنجالی می زنند و اذهان را به هم می ریزند تا خودی نشان دهند. یکی از این روزنامه های منتقد دولت در سرمقاله خود تیتری با عنوان «مزیت‌های ترامپ برای ایران» زد و فرصت‌هایی که حضور دونالد ترامپ درکاخ سفید برای ایران به وجود آورده است را برشمرد:

* شاید کمی عجیب به نظر برسد اما ترامپ با همه آن شخصیت خبیث و کثیفش، می‌تواند برای جمهوری اسلامی ایران یک فرصت باشد.

* همین چند قدم خوبی که علیه مفسدان اقتصادی در کشور برداشته شده، آن راهکارهایی که برای بهبود شرایط اقتصادی کشف شده، این حس قوی دوستی و همکاری که بین ایران و برخی کشورهای دیگر بر سر دشمنی مشترک آمریکا حاصل شده، آن لرزه‌ای که بر تن دزدان بیت‌المال و حرامخواران و مفسدان اقتصادی افتاده همه، حاصل جنگ اقتصادی است که ترامپ علیه ما به راه انداخته است.

* ترامپ تهدیدی است که در دلش فرصت‌ها نهفته است. می‌توان با وجود تمام سختی راه، از این تهدید یک فرصت ساخت و معضل فساد و ضعف ‌اقتصادی کشور را یک بار برای همیشه بطور ریشه‌ای حل کرد.

اما باید از این روزنامه منتقد دولت سوال کرد که پس تکلیف مردم در این بین چه می شود؟! چقدر از اختلاس های صورت گرفته به خزانه دولت بازگشت؟! چقدر بسته ارزی ارائه شده توسط دولت مشکلات معیشتی مردم را حل کرد؟! راستی از اختلاس 3000 میلیاردی آقای خاوری چه خبر؟! آیا ایشان از کانادا به ایران بازگردانده شد؟! آیا پول هایی که او از کشور خارج کرد به خزانه دولت بازگشت؟! تکلیف مردمی که دارند فشار روزانه اقتصادی را با پوست و استخوان شان لمس می کند چه می شود؟!

لطفا از آب گل آلود ماهی نگیرید. همه این ها زاییده تحریم های اقتصادی ترامپ علیه ایران است.


محسن باقری
کد N1933280