چالش فرزندت کجاست | سواره چه خبر دارد از پیاده؟!

فرزندان مسئولین, تحصیل در آمریکا, مسئولین کشوری, حسن عباسی

مدتی است که فرزندان مسئولین کشوری به شدت زیر ذره بین مردم قرار گرفته اند. مردم معتقدند چرا فرزندان مسئولین بلندپایه کشوری جهت ادامه تحصیل یا زندگی، به اروپا و آمریکا رفته اند

پس از وارد کردن اجناس مختلف توسط برخی از مسئولین با ارز دولتی و فروش آنها با ارز آزاد در بازار؛ پس از اختلاس های مالی و بانکی بعضی از مرتبطین با مسئولین، پس از...  حالا مدتی است که فرزندان مسئولین کشوری به شدت زیر ذره بین مردم قرار گرفته اند. مردم معتقدند چرا فرزندان مسئولین بلندپایه کشوری جهت ادامه تحصیل یا زندگی، به اروپا و آمریکا رفته اند. این در حالی است که بحث های اینچنینی پس از فضای مجازی، پایش به مجلس شورای اسلامی نیز باز شد. چندی پیش در جلسه استیضاح ربیعی؛ وزیر کار، پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پزشکیان نایب رئیس مجلس خواسته بود بگوید فرزندش کجاست و شغلش چیست؟!
قبل از آن هم از «حسن عباسی» استاد دانشگاه و مسئول توسعه رزمی نیروی دریایی سپاه در زمان جنگ، کلیپی روانه شبکه های مجازی شد که به شدت فرزندان مسئولین کشوری را به جهت تحصیل در خارج از کشور بخصوص حضور آنان در آمریکا به چالش کشید: «چرا در جمهوری اسلامی، فرزند مقامات دولت باید در آمریکا زندگی کنند؟! مگر ما نمی گیم مرگ بر آمریکا؟! مگر 39 ساله آمریکا به ما ضربه نزده؟! مگر آمریکا هر روز نمی گه که من علیه جمهوری اسلامی طرح براندازی دارم...»
از آن پس به بعد چالشی به راه افتاد به نام «فرزندت کجاست» که این چالش مورد توجه همکاران مان در صفحه بی قانون روزنامه قانون قرار گرفت.  
به راستی به دور از جناح‌بندی های سیاسی چرا فرزند مسئولان کشوری در خارج از کشور، بخصوص بعضی از کشورها که گفته می شود دشمنی دیرینه با جمهوری اسلامی دارند زندگی می کنند و عکس های سلفی شان در صفحات فضای مجازی نشان از خوش و خرم بودن شان دارد. سواره چه خبر دارد از پیاده؟!

محسن باقری
سردبیر
کد N1933251