کسانی که خواستار انحلال فدراسیون بودند،بیشتر به دنبال تبلیغ اسمشان هستند

علی کریمی, شکایت علی کریمی, فدراسیون فوتبال, فغان‌پور, وکیل علی کریمی

فغان‌پور مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال| کسانی که خواستار انحلال فدراسیون بودند،بیشتر به دنبال تبلیغ اسمشان هستند

آفتاب: علی کریمی مدتی بود که مثل گذشته از مدیران فدراسیون فوتبال انتقاد نمی‌کرد تا این‌که روز گذشته خبر دادند وکیل این اسطوره فوتبال ایران با طرح شکایت در دادگاه و دست گذاشتن روی ایرادات آیین‌نامه‌ای و مدیریتی، خواهان انحلال فدراسیون فوتبال شده است.
به گزارش آفتاب آنلاین؛ فغان‌پور در خصوص شکایت وکیل علی کریمی در خصوص انحلال فدراسیون فوتبال عنوان کرد: این افراد با توجه به دادخواستی که تنظیم کردند می‌دانند دنبال چه چیزی هستند. اینکه این درخواست برای انحلال فدراسیون فوتبال مطرح شده است حرف بسیار بزرگی است، دوستان به دنبال این هستند تا فدراسیون فوتبال را منحل کنند.
وی در ادامه گفت: اگر اساسنامه وجود نداشت چطور این آقایان نسبت به بندهای اساسنامه اعتراض کردند و خواستار تغییراتی در اساسنامه شدند پس اساسنامه وجود دارد کاملاً هم قانونی است. به نظر من این موضوع  برای این افراد جنبه تبلیغاتی دارد.
فغان‌پور در ادامه درباره این که چطور این اساسنامه مورد تأیید هیأت دولت قرار نگرفته است گفت:‌فدراسیون فوتبال در ثبت شرکت‌ها ثبت شده است بحث آقایان این است که این اساسنامه چرا در هیأت دولت تأیید نشده باید بگویم اگر این افراد در بحث‌های حقوقی آگاهی کامل داشته باشند باید بدانند فدراسیون زیر نظر فیفا است فیفا معتقد است که هیچ فدراسیونی نباید زیر نظر دولت فعالیت کند قطعاً آن فدراسیونی که زیر نظر دولت اداره شود، از سوی فیفا تعلیق می‌شود فیفا معتقد است که فدراسیون‌ها یک ارگان مردمی است و دولت نباید فدراسیون‌ها را اداره کند. دولت هم این موضوع را پذیرفته است و فدراسیون اساسنامه‌ای را تصویب کرد که مورد تأیید هیأت مدیره و مجمع قرار گرفته است.اگر هم مورد ثبت شرکتی قرار گرفت برای این بود که اگر روزی فیفا نسبت به این موضوع واکنش نشان بدهد بگوییم که فدراسیون یک ارگان خصوصی است حتی اساسنامه فدراسیون فوتبال هم برای فیفا ارسال شده است که مورد بررسی قرار بگیرد.
کد N1932558