آبرسانی به ۵۰۲ روستای درگیر خشکسالی در طرح «نذر آب»

حوادث

رئیس جمعیت هلال احمر در مراسم اختتامیه جشنواره مداد قرمز با تشریح جزئیات آغاز «کمپین نذر آب» در سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی از هزینه ۱۷ میلیارد ریالی برای تامین بسته غذایی برای نیازمندان خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی اصغر پیوندی در مراسم اختتامیه جشنواره مداد قرمز با تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاران شغل سختی دارند که حساسیت‌های زیادی را به همراه دارد و حتی گاهی امنیت شغلی برای این قشر ممکن است به خطر بیفتد.

رئیس جمعیت هلال احمر در مورد اینکه نقدهای سازنده روزنامه نگاران می‌تواند به بهبود فعالیت‌ها کمک کند، گفت: کسی از انتقادهای منصفانه ناراحت نمی‌شود و نقدی که منطقی باشد را باید پذیرفت. همه باید در جهت افزایش اعتماد عمومی گام برداریم و از طرف دیگر مشکلات را به هم گوشزد کنیم.

وی در مورد آغاز کمپین نذر آب گفت: این کمپین در سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی که با مشکلات خشکسالی مواجه شده‌اند آغاز شده است و هلال احمر با توجه به وضعیت بخش‌هایی از این استان‌ها که بحرانی شده است، بر اساس وظیفه ذاتی خود به کمک این مردم می‌پردازد.

پیوندی اضافه کرد: کمپین نذر آب که از ۱۶ مرداد آغاز شده دارای سه محور است و شامل ارسال آب به صورت آب آشامیدنی و توزیع تانکر آب در ۵۰۲ روستا که احتیاج فوری به آب داشتند، می‌شود. همچنین ۵۰ هزار بسته غذایی میان نیازمندان توزیع شده که مبلغ ریالی آنها تا کنون ۱۷ میلیارد ریال از منابع داخلی هلال احمر بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه در راستای کمپین نذر آب بخش سوم فعالیت‌های هلال احمر اعزام پزشکان داوطلب است افزود: این پزشکان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی رایگان را انجام می‌دهند.

او همچنین گفت:‌ هموطنان می‌توانند برای کمک به آسیب دیدگان خشکسالی در این سه استان عدد ۴ را به سامانه ۲۰۹۹۹۹۹ ارسال کنند و هزینه روزانه یک بطری آب معدنی را تقبل کنند.

به گزارش ایسنا، در مراسم اختتامیه جشنواره مداد قرمز هلال احمر که امروز در تالار ایوان شمس برگزار شد، علی‌اصغر پیوندی رییس جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی رییس سازمان امداد و نجات، شهاب‌الدین صابونچی رییس سازمان جوانان و همچنین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مجلس حضور داشتند.

پیش از این اهالی رسانه در دو بخش عمومی و زلزله کرمانشاه آثار مختلفی را ارائه کرده بودند که پس از داوری از آثار برتر تقدیر به عمل آمد.

همچنین در این مراسم از خانواده خبرنگار رضا مقدسی که سال‌ها در رسانه‌های مختلف کشور فعالیت می‌کرد تقدیر به عمل آمد. همچنین از مهدی شادمانی خبرنگار ورزشی که در بستر بیماری است، تقدیر شد و پس از حضور همسر، مادر و فرزندان وی به روی سن علی‌اصغر پیوندی وعده داد که جمعیت هلال احمر با توجه به وظایف ذاتی خود با امکانات دارویی و درمانی که دارد از روند درمانی این خبرنگار حمایت خواهد کرد.

هنگام فراخوان جشنواره مداد قرمز هدایای افراد برتر به صورت غیر نقدی و سکه اعلام شده بود اما در مراسم  اختتامیه این هدایا به مبالغ نقدی تبدیل شد که در این راستا یکی از عکاسانی که در این مراسم عکس او شایسته تقدیر شناخته شده بود، در پشت تریبون نسبت به این مسئله انتقاد کرد.

همچنین در خلال مراسم و پیش از اهدای جوایز اسماعیل رمضانی مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر در این رابطه توضیحاتی ارائه داد و علت این مسئله را گرانی‌های اخیر و افزایش قیمت سکه نسبت به زمانی که این هدایا برای مراسم اختتامیه اعلام شده بود، عنوان کرد.

انتهای پیام

کد N1925762