بسیار سفر باید...

تور دبی, تور استانبول, تور هند, جاذبه های توریستی دبی, جاذبه های توریستی استانبول, جاذبه های توریستی هند, جاذبه های توریستی, تور لحظه آخری, قصر شیرین

سفر به شما کمک می کند تا کمی استراحت کنید و فشارهای روحی و جسمی را از خود دور کنید و بر تجربیاتتان بیفزایید .گاهی با شهر یا کشورهای جدیدی آشنا می شوید و این عوامل خود منجر به تنوع در زندگی شما می شود . با ما همراه شوید تا به بررسی چند جاذبه گردشگری متفاوت بپردازیم.

سفر به شما کمک می کند تا کمی استراحت کنید و فشارهای روحی و جسمی را از خود دور کنید و بر تجربیاتتان بیفزایید .گاهی با شهر یا کشورهای جدیدی آشنا می شوید و این عوامل خود منجر به تنوع در زندگی شما می شود . با ما همراه شوید تا به بررسی چند جاذبه گردشگری متفاوت بپردازیم.


موزه دبی
حاضرید با ما همراه شوید تا به یکباره  قدمت ، تاریخ ، فرهنگ و آداب و رسوم مردم یک شهر را به شما  نشان دهیم ؟ با ما به موزه دبی بیایید تا هر آنچه را که میخواهید در چند ساعت در باره این شهر بفهمید.
موزه دبی در قلعه آل فهیدی  Al-Fahidi Fort  قرار دارد. قدمت این  قلعه  به قرن ۱۸ میلادی باز می گردد و میتوان گفت که این قلعه هم  به عنوان سپر بلای دبی در برابر حمله دشمنان از شهرش دفاع نموده است و هم برای نگهداری مهمات و محل زندانی مجرمین به کار میرفته است . این قلعه به شکل مربعی که برج های آن در سه گوشه ساختمان قرار گرفته اند ، بنا شده است.
دیوار قلعه از بلوک‌های مرجانی سنتی تشکیل شده است و با آهک نگه داشته شده‌ است . طبقه بالایی به وسیله ستون‌های چوبی حفظ می‌شود و سقف از نخل ، گل و لای و گچ ساخته شده است.
در قدیم  محل اقامت خانواده حاکم ، دولت ، پادگان وحتی زندان بوده است اما با گذر زمان و حال تبدیل به یکی از برترین و بهترین مکان های تاریخی دبی شده است. این موزه به دوران استخراج مروارید که قبل از استخراج نفت بوده اشاره دارد که دوران بسیار مهمی برای دبی محسوب می شود.
در حیاط این قلعه با تعدادی قایق سنتی و خانه‌ ای با برگ درخت نخل ،  برج بادی امارات ، سالن هایی که سمت راست سلاح‌ها و سمت چپ ویترین آلات موسیقی اماراتی روبرو میشوید. زیر طبقه همکف سالن‌های نمایش با نمایشگاه‌ها و شهر فرنگ‌های سر پوشیده  وجود دارد که جنبه‌های مختلف سبک زندگی سنتی اماراتی و همچنین آثار مکشوفه از جمله گورهای قدیمی ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ ساله در منطقه باستان شناشی القصیص را به نمایش گذاشته است.
شما در این موزه عتیقه جات و مصنوعات کشورهایی که با دبی تجارت داشتند و موزه ماکت های سه بعدی مینیاتوری، زندگی مردمان گذشته دبی را مشاهده میکنید.از دیگر بخش های دیدنی موزه:
آلات موسيقي و طبل، فلوت، چنگ، ني انبان و ساير آلات محلي ،خنجرهاي‌ معروف به «هنجر» ،شمشيرها، نيزه ‌ها، کمانها‌، زره‌ های ساخته شده از پوست کوسه ، تپانچه ‌ها و تبرها ، مجموعه  بزرگ اسلحه سازی خاورمیانه میتوان اشاره کرد.
مطمئن باشید از رفتن به این موزه یک ثانیه هم پشیمان نمیشوید و می تواند خاطره خوبی در گشت های تور دبی  باشد.

پارک ملی رانتامبور هند
در کنار مکان های تاریخی و بیابان های فوق العاده و بسیاری دیدنی های دیگر هند، حیات وحش زیبایی هم دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست. هند سرزمین پهناوری است و از این رو حیات وحش متنوعی دارد. یکی از مناطق محافظت شده که زیبایی های آن شما را شگفت زده می¬کند، رانتامبور است. فاصله این پارک ملی از شهر جیپور 3 ساعت رانندگی است. سعی کنید قبل از طلوع آفتاب حرکت کنید تا ماجراجویی خود را با  پیاده روی در هوای عالی صبح شروع کنید و از مناظر بی¬نظیر آن لذت ببرید. دریاچه های کوچکی در این منطقه حفاظت شده وجود دارد که زیباترین آنها دریاچه " پادام تالائو" است که آنها را آب چال هم می¬گویند.
تنوع پوشش گیاهی و جانوری در این محدوده بسیار زیاد است. ببر، پلنگ ، کفتار، شغال ، گربه ی جنگلی، روباه هندی و گونه های زیادی از پرندگان مثل پلیکان ها، لک لک گرمسیری، فلامینگوها، حواصیل و طوطی دم دراز از ساکنین پر جمعیت این پارک هستند.
نکته مهمی که باید به یاد داشته باشید، این که بازدید از این پارک تنها در ماههای اکتبر تا جون امکان پذیر است و در دیگر ایام سال شرایط پذیرش بازدید کننده مساعد نیست.
خانه های درختی، اقامت¬گاه های رویایی هستند که زندگی در آن ها را در این پارک تجربه خواهید کرد. پناهگاه ها و کمپ های موقت اقامتی از دیگر اماکنی است که در اختیار گردشگران  تور هند  قرار داده می-شود.
پرواز بر فراز این منطقه زیبا و لذت بردن از منظره را با سوار شدن به بالن هایی که در این منطقه تدارک دیده شده است، تجربه کنید.در این پارک عظیم ویرانه های راج باغ ، قلعه رانتامبور ، عمارتها ، گنبدها و تاق های ویران شده و باستانی وجود دارد که بازدید از  آنها حتما شما را غافلگیر میکند. قدمت قلعه رانتامبور به قرن دهم برمیگردد و دیدن از آن بسیار هیجان انگیز خواهد بود. اما اینها تنها بخش کوچکی از این مجموعه حفاظت شده هستند. در واقع بخش های اصلی این پارک حیوانات و پرندگانی هستند که اغلب در خطر انقراضند و وجود این پارک امیدی بر نجات  از این تهدید است.
پارک ملی رانتامبور که پناهگاه امنی برای بسیاری از حیوانات و بخصوص ببرهاست، تا به امروز به یکی از برترین مناطق گردشگری حیات وحش تبدیل شده است. در این منطقه اعجاب انگیز کاوش کنید، حیوانات را از نزدیک ببینید، قایق سواری کنید و یک ماجراجویی هیجان انگیز را تجربه کنید. این پارک و دیگر مجموعه های حیات وحش هندوستان، اسرار نهفته ای در دل خود دارد که هر بیننده ای را به تحسین و شکر خالق هستی وا می¬دارد.
یوزپلنگ های سفید و پلنگ ها در کوه های تبت، جنگل های با  قدمت میلیون ساله و حیواناتی مانند شیر، مار و موجودات جالب دیگر، همه و همه در کنار هم مناظر شگفت انگیزی خلق کرده است که تنها باید از نزدیک آنها را دید. رانتامبور، این پارک بکر و دست نخورده از بهترین مکان های دنیا برای دیدن ببر، روباه و بسیاری از موجودات دیگر است.

عمارت دریایی آتاتورک استانبول
عمارت دریایی آتاتورک یا ساختمان فلوریا از کاخ های تابستانی "آتاتورک" شاه ترکیه است که در سال 1935 به دستور وی ساخته شد . این بنا همانند شبه جزیره ای کوچک به شکل T در نزدیکی ساحل ساخته شده و همواره علاقه مندان زیادی را مجذوب خود می¬کند.
چشم انداز فوق العاده از سواحل و دریای مرمره زیبایی این بنا را دوچندان ساخته است. محیطی زیبا به دور از شلوغی ها و آلودگی های شهر در کنار ساحل رویایی و صدای امواج دریا و پرندگان در این ناحیه هر گردشگری را برای بازدید مجدد از این مکان بر سر ذوق می¬آورد.
این ساختمان زیبا که در موقیت مکانی بسیار خوبی قرار گرفته همه روزه از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر، به جز روزهای دوشنبه و پنجشنبه پذیرای گردشگران  تور استانبول است.اوج معماری قرن بیستم را در جزء به جزء نمای داخلی عمارت مشاهده خواهید کرد. کاخ با مساحت 600 متر مربعی بر روی تعداد زیادی ستون فولادی قرار گرفته است که با یک اسکله چوبی به ساحل متصل می¬شود.
و به بخش های سالن پذیرایی، سرویس بهداشتی، اتاق مطالعه و اتاق خواب تقسیم شده است.
این کاخ در سال 1993 به طور کلی مورد بازسازی قرار گرفت از آن پس به عنوان موزه مورد استفاده قرار گرفته است. منظره فوق العاده غروب آفتاب از این زاویه یکی از جاذبه های چشمگیر این عمارت است که نباید آن را از دست داد.
این عمارت از این نظر قابل اهمیت است که اولین بنای تاریخ جمهوری است که به عنوان یک اثر شاخص معماری در معرض دید قرار گرفته است. پس در بازدید خود دقت داشته باشید که تنها برای تماشای یک مکان زیبا قدم به آن نگذاشته اید. بلکه دقت بیشتر باعث می¬شود این بنا زوایای پنهان خود را بر شما نمایان کند.
این عمارت واقع در غرب فرودگاه آتاتورک و در جاده ساحلی فلوریا به Küçükçekmece واقع شده است. راه دسترسی به این موزه با قطار و از خط استانبول به هالکالی به راحتی امکان پذیر است. فاصله این عمارت تا ایستگاه قطار یک مسیر کوتاه 500 متری است. همینطور خط اتوبوس 73T Yenibosna Metro به فلوریا همه روزه در این مسیر فعال است.
کد N1924495