قطع صادرات برق به عراق تا اطلاع ثانوی / اولویت با مردم کشور است

نفت و انرژی,ارمنستان,ایران,برق,ترکمنستان,عراق

وزیر نیرو علت قطع صادرات برق به کشور عراق را تامین نیازهای داخل کشور دانست و گفت: با کشور عراق در تماس مستمر هستیم و همین چند روز پیش وزیر برق عراق اینجا بودند و با هم صحبت کردیم و در جریان محدودیت های ما هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه امضای سند اقدام مشترک با وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت صادرات برق به عراق گفت: هر قرارداد و ‌موافقتنامه چارچوب ها و الزاماتی دارد بطوریکه کشورهای صادرکننده در مواقعی که خود به آن نیاز داشته باشند طبیعتا اولویت با خود است.

وی با بیان اینکه کشور همسایه ما نیازهای وسیعی دارد که بخشی از آن را از طریق خطوط انتقال ایران تامین می کرد، افزود: با کشور عراق در تماس مستمر هستیم و همین چند روز پیش وزیر برق عراق اینجا بودند و با هم صحبت کردیم و در جریان محدودیت های ما هستند.

اردکانیان با اشاره به اینکه در جهت توسعه ارتباطات با کشورهای همسایه خط های انتقال دیگر به ایران می آید، اظهار کرد: اگر خطوط انتقال دیگر از ترکمنستان و ارمنستان دایر شود و امکان واردات بیشتر داشته باشیم امکانات ما برای انجام تعهدات در قبال کسانی که از ما انرژی دریافت می کنند، را خواهیم داشت.

وزیر نیرو در پایان تاکید کرد: در شرایط فعلی اولویت با تامین نیازهای مردم است و فعلا امکان صادرات برق به عراق را نداریم.

 

کد N1913983