نارضایتی شدید شرکت‌های آمریکایی در چین از تعرفه‌های واشنگتن

تولید ، تجارت ، خدمات,تعرفه گمرکی,چین و آمریکا,جنگ تجاری آمریکا با چین

این نظرسنجی نشان از آن دارد که بخش اعظم شرکت‌های آمریکایی در چین از تعرفه‌های آمریکا بر واردات کالا از این کشور و همچنین واکنشی که پکن به این تعرفه‌ها نشان داده، دل خوشی ندارند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، بیشتر شرکت‌های آمریکایی که در چین به تجارت مشغول هستند با اعمال تعرفه‌های گمرکی میان پکن و واشنگتن مخالف‌ هستند و معتقدند که این اقدام‌ها کمکی به حل چالش‌هایی که با آن مواجه هستند نمی‌کند؛ از فضای نامتناسب تجاری گرفته تا حمایت ضعیف از حقوق مالکیت معنوی. این نظرسنجی امروز -پنج‌شنبه- منتشر شد. 

حدود ۶۹ درصد از ۴۳۳ شرکت‌کننده در این نظرسنجی، که مؤسسه «فضای تجاری چین» آن را برگزار کرد، با تعرفه‌های اعمال شده از سوی دو کشور مخالف هستند و هشت و پنج دهم درصد نیز از آن حمایت می‌کنند. 

در بیانیه این مؤسسه آمده است: «حل‌وفصل این چالش‌ها به شیوه‌ای منصفانه، از وظایف اساسی چین و آمریکا است تا بتوانند رابطه تجاری طولانی‌مدت و سودآوری داشته باشند.»

این نظرسنجی که از ۱۰ آوریل تا ۱۰ می سال جاری برگزار شد، نشان از آن دارد که بخش اعظم شرکت‌های آمریکایی در چین از تعرفه‌های آمریکا بر واردات کالا از این کشور و همچنین واکنشی که پکن به این تعرفه‌ها نشان داده، دل خوشی ندارند. 

 

کد N1910886