نباید روسیه را منزوی کرد

بین الملل,ناتو,اروپا,ینس استولتنبرگ

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت که اختلاف میان کشورهای این سازمان و روسیه نباید مانع گفت‌وگو میان آن‌ها شود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، امروز -چهارشنبه- اعلام کرد که با وجود آن‌که الحاق شبه‌جزیره کریمه به خاک روسیه را به رسمت نمی‌شناسد، این سازمان نباید به این خاطر مسکو را منزوی کند.

استولتنبرگ که در نشست سران ناتو در بروکسل شرکت کرده است، افزود که اختلاف میان کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی و روسیه نباید مانع گفت‌وگو میان آن‌ها شود. 

وی گفت: «ما الحاق شبه‌جزیره کریمه به خاک روسیه را به رسمیت نمی‌شناسیم. ما پروپاگاندای روسیه را به رسمیت نمی‌شناسیم، همچنین اعمال مخرب این کشور در فضای سایبری و دخالتش در انتخابات‌ها و همچنین حادثه سالیزبوری را تایید نمی‌کنیم. اما این‌ها دلیلی برای انزوای روسیه نیست.»

استولتنبرگ همچنین عنوان کرد که پیوندهای دو سوی آتلانتیک را نمی‌توان مسلم فرض کرد، چراکه «تضمینی» برای این وجود ندارد که ناتو همواره باقی بماند. با این حال، وی افزود که این کار با تلاش و تعهد سیاسی ممکن می‌شود. 

 

کد N1910608