برگزاری رزمایش هسته‌ای در سال ۹۷ با محوریت حفاظت از مردم

سیاست داخلی,سردار جلالی

استاندار بوشهر با رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، سردار جلالی در ابتدای دیدار ضمن تشریح وظایف و ماموریت‌‌‌‌‌های راهبردی و عملیاتی سازمان پدافند غیرعامل، به نقش استانداران در تحقق سیاست‌‌‌‌ها و اهداف سازمان پدافند غیرعامل با توجه به قرار گرفتن استان بوشهر در مجاورت تاسیسات هسته‌‌‌ای وایجاد آمادگی‌‌‌‌های لازم جهت مقابله با تهدیدات احتمالی اشاره کرد.

اهداف پدافند غیرعامل و زمینه‌‌‌‌‌های همکاری مشترک فیمابین این سازمان و استانداری، استفاده بهینه از ظرفیت‌‌‌‌‌های سازمان، لزوم بکارگیری ملاحظات فنی و مصون‌‌‌‌سازی زیرساخت‌‌‌ها، آموزش‌های لازم جهت تخلیه اضطراری روستاها و شهرک‌‌‌‌‌‌های مجاور تاسیسات هسته‌‌‌ای در زمان بحران و رعایت مسائل ایمنی و حفاظتی در ساخت و سازهای اطراف نیروگاه از جمله مباحث مطرح شده در این دیدار بود.

دو طرف همچنین در این دیدار بر آموزش و ارتقای ایمنی و رعایت الزامات هسته‌‌‌ای، ایجاد آمادگی و آموزش مسئولان در برابر حوادث، ایجاد اورژانس هسته‌‌‌‌ای و دومنظوره کردن آن به هسته‌‌‌ای و شیمیایی، تشکیل هیات‌‌‌‌های اندیشه‌‌‌ورز در دانشگاه‌‌های، آموزشکده‌های فنی دانشگاه خلیج فارس و دیگر مراکز آموزش عالی استان بمنظور بررسی مسائل هسته‌‌ای و تهدیدات احتمالی تاکید کردند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل و استاندار بوشهر در این دیدار با تاکید بر به کارگیری روش‌های مناسب از مشارکت مردم و ظرفیت‌های مردمی در زمینه پیشگیری و مقابله با حوادث احتمالی و لزوم آگاه‌سازی عمومی، مباحثی درخصوص  در دستور کار قرار گرفتن آموزش‌های عمومی دستگاه‌های متولی به منظور آشنایی دستگاه ها ومردم به وظایف خود در راستای تسهیل موانع و مشکلات و کمک به امدادگران و حادثه‌دیدگان را مطرح کردند.

در خاتمه مقرر شد ضمن توسعه همکاری، هماهنگی لازم جهت برگزاری رزمایش هسته‌‌ای در سال ۹۷ با محوریت حفاظت از مردم انجام پذیرد.

کد N1910550