توسعه یک اسکنر امنیتی 3 بعدی برای فرودگاههای چین

فناوری

"سازمان علوم و صنعت هوایی چین"(Aerospace Science and Industry Corp) که بزرگترین سازنده موشک در کشور چین است، توانست پیشرفته‌ترین اسکنر امنیتی این کشور را برای فرودگاه‌ها توسعه دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از چاینادیلی، "سازمان علوم و صنعت هوایی" چین توانست برای نخستین بار دستگاه "اسکنر امواج میلی‌متری سه بعدی" (3D millimeter wave scanner) را برای فرودگاه‌های این کشور توسعه دهد.

این دستگاه توسط "موسسه اندازه گیری رادیویی هوانگ پکن"(Beijing Huahang Radio Measurement Institute)  و تحت نظارت سازمان علوم و صنعت هوایی چین طراحی و ساخته شده است. بنابر گفته سازندگان، این دستگاه هوشمندترین دستگاه امنیتی در چین است.   

پیش از این ایالات متحده، انگلستان و ژاپن نیز مشابه این دستگاه اسکنر امنیتی را برای فرودگاه‌هایشان توسعه داده بودند.

این اسکنر یک دستگاه "تصویربرداری از تمام بدن" (whole-body imaging) است که از یک نوع تابش الکترومغناطیسی برای تشخیص اشیاء پنهان شده در زیر لباس افراد استفاده می‌کند.

"ژائو یینگای"(Zhao Yinghai) طراح اصلی این دستگاه گفت: در مقایسه با دیگر اسکنرها که در ساختمان‌های دولتی، مکان‌های عمومی و بخش‌های بازرسی امنیتی در فرودگاه‌ها استفاده می‌شود، این اسکنر جدید عملیات بازرسی را سریع‌تر و  دقیق‌تر انجام می‌دهد. این اسکنر قادر است در عرض یک ثانیه حداکثر 89 شی خطرناک و نامرئی را شناسایی کند.

این دستگاه با دقت 95 درصد اشیا را شناسایی می‌کند و به طور قابل توجهی باعث افزایش کارایی بازرسی‌های امنیتی شده است. توسعه این دستگاه صرفه جویی در زمان و افزایش رضایت مسافران را نیز در پی داشته است.

"هو لین"(Hu Lin) یکی از طراحان این دستگاه گفت: حتی اگر مسافر یک شی خطرناک کوچک‌تر از یک سکه 1 جیائو را حمل کند، این شی فورا در اسکنر شناسایی و نمایش داده می‌شود. جیائو واحد پولی چین و برابر با یک دهم یوان است.

هو در ادامه افزود: با توجه به نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی، اسکنر به جای نمایش تصویر واقعی از بدن مسافر، طرح شکل بدن انسان را در صفحه نمایش بازرسی نشان می‌دهد. البته باید گفت که ماموران بخش کنترل که در یک اتاق جداگانه هستند قادر به مشاهده تصویر بدن واقعی افراد بدون نمایش چهره مسافر خواهند بود.

انتهای پیام

کد N1910465