میرزایی‌نیکو: باید با حفظ منافع و مصالح ملی گفتگو با اروپا را ادامه دهیم

سیاسی

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی گفت: امروز باید توجه داشت که همه افراد در برجام دنبال منافع خود هستند. ما نیز باید با حفظ منافع و مصالح خود پس از بررسی مسائل به گفتگو ادامه دهیم.

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بیانیه پایانی 1+4 اظهار داشت: با توجه به همه مسائلی که در حوزه برجام وجود دارد ما باید تصمیمات مناسبی را اتخاذ کنیم تا روابطی را که در حال حاضر با اروپا داریم حفظ کرده و سعی کنیم از وضعیت موجود نیز این روابط را ارتقا دهیم.

وی در ادامه بیان کرد: ما چه در برجام باشیم و چه در برجام نباشیم باید روابط دیپلماتیک و گفتگوی خود را با اروپا مستحکم سازیم و از نظر من راه استحکام روابط نیز از برجام می گذرد چراکه برجام نقطه وصل و حلقه‌ای است که می تواند شرایط گفتگو برای حل مسائل را فراهم سازد.

نماینده مردم دماوند در مجلس افزود: البته باید توجه داشته باشیم که همه طرف‌ها به دنبال منافع خود هستند. ما نیز باید با حفظ منافع و مصالح خود گفتگو را ادامه دهیم. آقای ظریف اعلام کردند که مسائل مطرح شده را در تهران بررسی خواهند کرد و به آن پاسخ خواهند داد. مراکز اصلی ما در داخل کشور نظیر شورای امنیت ملی و کمیسیون امنیت ملی که گزارش‌های برجام را پیگری می‌کند این بیانیه را پیگیری خواهند کرد.

میرزایی نیکو تصریح کرد: از نظر من بهتر است روابط و گفتگوها بیشتر از پیش ادامه یابد. ما باید از فضای ایجاد شده استفاده کنیم و بهره وری لازم را داشته باشیم تا بتوانیم با فضایی که آمریکایی‌ها برای محدود کردن ما ایجاد کرده اند مقابله کنیم. آمریکایی‌ها سعی دارند ما را به سمتی ببرند که منزوی شویم ما نیز با ادامه گفتگوها و روشن‌تر ساختن مسائل این اجازه را به آنها ندهیم.

وی در پایان گفت: اروپا، چین و مکزیک نیز امروز به نوعی از نظر اقتصادی با آمریکا درگیر هستند. ما باید از شرایط موجود استفاده کنیم و منافع ملی خود را در چارچوب ‌های تعیین شده حفظ کنیم.

انتهای پیام

کد N1910205