کیف‌قاپان حرفه‌ای در تهران دستگیر شدند

انتظامی حوادث,پلیس آگاهی تهران بزرگ,سرهنگ محمد نادربیگی

رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری کیف‌قاپان حرفه‌ای در تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ محمد نادربیگی درباره دستگیری دزدان گوشی قاپ گفت: ۳۰ اردیبهشت فرد جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۰۷ فسلطین اعلام کرد گوشی تلفن همراهش از سوی ۲ جوان موتور سوار به سرقت رفته است.

رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف و طی هماهنگی با بازپرس محترم شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: "ساعت ۱۳ امروز در خیابان شهید قرنی در حال صحبت با گوشی موبایل بودم که ناگهان ۲ پسر جوان سوار بر موتور پالس سفید رنگ اقدام به سرقت گوشی موبایلم کرده و به سرعت متواری شدند.

سرهنگ نادربیگی درباره سرنخ به دست آمده از شاکی پرونده ادامه داد: مالباخته در اظهاراتش عنوان کرد که پس از سرقت با گوشی موبایل دیگری که همراه داشته اقدام به عکس‌برداری از موتورسیکلت دزدان کرده و توانسته تصویر و شماره پلاک دزدان را عکس‌برداری کند.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات اطلاع یافتند که افراد دیگری از سوی این ۲ سارق جوان با موتور پالس سفید و مشکی هدف سرقت قرار گرفته اند.

رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران گفت: کارآگاهان با استفاده از تصویر دزدان و شماره پلاک پالس سفید رنگ، سوابق مجرمان سابقه‌دار را مورد بررسی قرار دادند و موفق به شناسایی یکی از دزدان حرفه‌ای به نام "مسعود" (۲۳ساله) به عنوان یکی از متهمان تحت تعیب ماموران پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ شدند.

سرهنگ نادربیگی درباره دستگیری سارق سابقه‌دار گفت: کارآگاهان با اقدامات پلیسی موفق به شناسایی "مسعود" شدند و مورخه ۰۵ /۰۴ /۱۳۹۷ این متهم در مخفیگاهش دستگیر شد.

متهم پس از دستگیری یکی دیگر از همدستانش "حسن" را که از سارقان سابقه دار است به ماموران معرفی کرد.

با شناسایی دومین متهم پرونده به نام حسن، کارآگاهان ضمن شناسایی دقیق محل تردد این شخص، در ساعت ۱۸ مورخه ۰۵ /۰۴ /۱۳۹۷  در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری وی شدند.

سرهنگ محمد نادربیگی با اعلام این خبر عنوان داشت: "متهمان پس از دستگیری به ده‌ها فقره سرقت گوشی به شیوه قاپیدن با موتورسیکلت‌های پالس سفید و مشکی ‌رنگ در سطح شهر تهران اعتراف کردند و متهمان به دستور مقام قضایی در اختیار ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار دارند

کد N1910047