برگزاری جشنواره شاتوت در سولقان

اولین جشنواره شاتوت از ۲۸ تا ۲۹ تیر ماه در دهستان سولقان(حریم منطقه۲۲) برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، اولین جشنواره شاتوت که با مشارکت شهرداری منطقه ۲۲ و دهداری دهستان سلقان برگزار می‌شود شامل معرفی شاتوت استان‌های مختلف کشور و عرضه مستقیم شاتوت و فرآورده‌های آن، صنایع دستی و سوغات دهستان سلقان، کارگاه آموزشی تخصصی و مشاوره، کارگاه هنرهای خانگی (آشپزی و شیرینی پزی با شاتوت و...)، کارگاه بررسی خواص درمانی شاتوت است.

 هدف از برگزاری این جشنواره معرفی فرهنگ و آداب روستا ، معرفی اقوام ، بازیهای بومی محلی ، غذای سنتی روستا و تولیدات محصولات کشاورزی و دامی و باغی به مردم شهر تهران است و علاوه برآن برگزاری جشنواره‌ها باعت ایجاد وحدت و همدلی و همگرایی بین اقوام و مردم و باعث شور و نشاط می‌شود.
گفتنی است شاتوت گونه ای از توت است که اصل آن از ایران است. بین خانواده توت، درخت شاتوت از همه کوچک تر است. این درخت طول عمر طولانی ای دارد و می تواند برای چند صد سال زنده بماند .این میوه سرشار از منبع ویتامین C بوده، برای درمان کم خونی، جلوگیری از پوسیدگی دندان و سلامت و زیبایی پوست مفید است.
بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، شایان ذکر است این جشنواره در روزهای ۲۸ و ۲۹ تیرماه از ساعت ۱۸ الی۲۱ در روستای سولقان واقع در اتوبان همت، شهران، انتهای بلوار کوهسار، روستای سولقان برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N1909976