روزنامه‌ای که بدون دکه هم حیات دارد!

فرهنگی

در حالی که افزایش قیمت کاغذ روزنامه در ماه‌های اخیر، مطبوعات بخش خصوصی را با مشکلات جدی روبه‌رو کرده است، روزنامه «شهروند» وابسته به جمعیت هلال احمر هر روز به صورت رایگان منتشر می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، تقریباً یک ماهی می‌شود روزنامه «شهروند» که «جمعیت هلال احمر» صاحب امتیاز آن است، هر روز به صورت منظم، نه روی دکه، بلکه به صورت رایگان در ساختمان‌ها و واحدهای اداری جمعیت هلال احمر از جمله داروخانه‌های هلال در سطح شهر عرضه می‌شود؛ آن هم در ۱۶ صفحه تمام رنگی که طبیعتاً هزینه‌های زیادی برای انتشار آن به این شیوه صرف می‌شود.

این روزنامه اگرچه قیمت ۵۰۰ تومانی را کنار لوگوی خود دارد، اما هر روز به صورت رایگان منتشر می‌شود آن هم در حالی که شرایط دشوار اقتصادی و افزایش قیمت کاغذ روزنامه در ماه‌های اخیر، مطبوعات به ویژه در بخش خصوصی را با مشکلات جدی روبه‌رو کرده است.

اواسط خردادماه امسال و چند ماه بعد از تغییر مدیرمسئول روزنامه شهروند، چاپخانه این جریده‌ی وابسته به جمعیت هلال احمر هم تغییر کرد و بعد از آن هم تغییرات دیگری در فُرم، صفحه‌آرایی و قطع این روزنامه، ایجاد و معاقب آن، عرضه «شهروند» روی دکه متوقف شد.

«اسماعیل رمضانی» مدیرمسئول «شهروند» همان زمان به خبرنگار مهر گفت که این شکل از انتشار روزنامه متبوعش «آزمایشی» است و «با هدف گرفتن بازخورد از مخاطبان» انجام شده است و وعده داد که «تا چند روز دیگر، شهروند با اندکی افزایش در تیراژ و با شمایلی جدید به دکه‌ها بازخواهد گشت».

به نظر می‌رسد مسئولان روزنامه «شهروند» که در حال حاضر ششمین سال فعالیت خود را سپری می‌کند، ظاهراً فعلاً قصد برگداندن این روزنامه به دکه‌ها را ندارند و ترجیح می‌دهند فعلاً از سوبسید صاحب امتیاز خود، یعنی جمعیت هلال احمر خرج کنند نه از جیب مشتریان واقعی روزنامه؛ یعنی مردم و روی دکه‌ها.

کد N1909959