رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران مطرح کرد؛

ماجرای تعلیق فعالیت انجمن دندانپزشکان عمومی/ابلاغ حکم دیوان عدالت

سلامت

رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با اشاره به اینکه کمیسیون انجمن‌های پزشکی وزارت بهداشت طی حکمی فعالیت این انجمن را تعلیق کرد، گفت: دیوان عدالت اداری، این حکم را نپذیرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر باقر شهنی‌زاده در آستانه برگزاری اولین همایش سراسری سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در ارتباط با حکم وزارت بهداشت جهت تعلیق این انجمن، اظهار داشت: کمیسیون انجمن‌های پزشکی وزارت بهداشت طی حکمی فعالیت انجمن دندانپزشکان عمومی را تعلیق کرد ولی ما سال گذشته این موضوع را از طریق دیوان عدالت پیگیری کردیم و دیوان عدالت اداری ۲۹ اردیبهشت ۹۷ به کمیسیون انجمن‌های پزشکی وزارت بهداشت ابلاغ کرد که روند فعالیت انجمن توسط هیأت مدیره قبلی تا تعیین تکلیف انتخابات و بررسی پرونده با تمام اختیار باید انجام شود.

وی افزود: وزارت بهداشت از این تصمیم دیوان عدالت اداری تمکین نکرد و مجدد حکم منع فعالیت برای انجمن دندانپزشکان عمومی ایران زد ولی بلافاصله بخش اجرایی دیوان عدالت حکم دیگری زد و قرار شد کمیسیون انجمن‌های پزشکی همان حکم ۲۹ اردیبهشت را اجرا کند.

رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران خاطرنشان کرد: دفتر وزیر بهداشت در جریان این حکم بوده و انتظار داریم این مسئله از جانب ایشان حل شود.

وی با بیان اینکه به ما اعتراض کرده‌اند که در کنگره سال گذشته انتخاب برگزار کرده‌اید گفت:‌هیچ وقت طوماری از شاکیان نداشته‌ایم که دلیل اعتراض مشخص باشد و وزارت بهداشت نیز هیچگاه این شکایت را بیان نکرده و جای تعجب دارد که چگونه حکم داده، فعالیت انجمن را تعلیق کرده و بعد نامه ارسال کرده‌اند که شکایت را بررسی کنید.

رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران خاطرنشان کرد: دیوان عدالت اداری طی دو حکم از کمیسیون انجمن پزشکی وزارت بهداشت خواسته انتخابات این انجمن را تأیید و پروانه را برای آن صادر کنند.

کد N1909941