ظرفیت تولید فولاد مبارکه به ۲۵ میلیون تن خواهد رسید/صادرات فولاد باید افزایش یابد

تولید ، تجارت ، خدمات,سرمایه,صنعت فولاد,فولاد,فولاد مبارکه,یورو

شریعتمداری گفت: صنعت فولاد کشور برای دستیابی به ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تن تا افق ۱۴۰۴ به ۸ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری نیاز دارد و توان جذب سرمایه‌گذار برای این میزان سرمایه‌گذاری را داراست.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین گشایش طرح‌های توسعه مجتمع فولاد سبا ، گفت: از ظرفیت تولید ۵۵ تن فولاد در افق ۱۴۰۴ حدود ۲۵ میلیون تن برای گروه فولاد مبارکه در نظر گرفته شده است و این شرکت توان این افزایش ظرفیت را دارد. البته برای تحقق این هدف باید صادرات فولاد افزایش یابد.

وزیر صنعت عنوان کرد: فولاد مبارکه در طرح‌های افتتاح شده اقدامات بسیار خوبی برای کاهش مصرف آب انجام داده است.

وی ادامه داد: دکتر سبحانی، مدیرعامل فولاد مبارکه، از مدیران توانمند صنعت فولاد کشور است و این شرکت با این توان مدیریتی بالا و نیروهای متخصص زبده، توان انجام  کارهای بزرگ را دارد که نمونه آن را در فولاد سبا مشاهده می‌کنیم.

شریعتمداری افزود: گروه فولاد مبارکه، مجتمعی از سنگ تا رنگ است و در طول سال‌های گذشته زنجیره تولید خود را تکمیل کرده است. از این رو گستره تولیدات این شرکت کاملا متنوع است.

وی اظهار داشت: صنعت فولاد کشور برای دستیابی به ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تن تا افق ۱۴۰۴ به ۸ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری نیاز دارد و توان جذب سرمایه‌گذار برای این میزان سرمایه‌گذاری را داراست.

 

کد N1909879