نماینده مردم رودبار از سازمان های بیمه گر درخواست کرد:

توجه به نیازهای اصلی بیماران/کنترل تشخیصی و تجویز پزشکان

اجتماعی

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به نیازهای اصلی بیماران از مهمترین ارکان حوزه سلامت است که همواره باید مورد توجه مسئولان و دست اندرکاران قرار گیرد.

 به گزارش خبرگزاری مهر، منوچهر جمالی با اشاره به طرح پزشک خانواده در نظام سلامت افزود: با اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در کشور همواره گلایه های زیادی در خصوص هزینه های بالای درمانی این طرح وجود دارد این در حالی است که در کشورهایی مانند ژاپن و آمریکا هزینه های چند برابری برای حوزه سلامت صورت می گیرد تا سیستم درمانی بتواند پاسخگوی مناسبی برای نیاز بیمه شدگان باشد.

وی با بیان اینکه هزینه درمانی در نظر گرفته در حوزه سلامت در حال حاضر کفاف درمان جامعه ایرانی را نمی دهد؛ اظهار داشت: هم اکنون منابع مالی درمان نمی تواند به درستی مشکلات بخش درمان را حل کند.

 جمالی در این راستا یادآور شد: در حوزه سلامت به نیازمندی های بیمار کمتر توجه شده است این در حالی است که ما باید پاسخگوی عواقب کارهایی که انجام می دهیم؛ باشیم. سیستم های نظارتی و بازرسی در این میان باید توجه بیشتری بر فعالیت های انجام شده داشته باشند تا خدمات مورد نیاز بیمه شدگان به راحتی در اختیارشان قرار گیرد.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: ما در حال حاضر نیازمند همراهی در حوزه های بین بخشی نظام سلامت هستیم؛ بنابراین باید هزینه های اضافه نداشته باشیم و منابع خود را به درستی مدیریت کنیم.

 جمالی گفت: اگر در تمام حوزه ها ی نظام سلامت قانون لحاظ شود؛ بسیاری از مشکلات این حوزه حل می شود.

وی خاطر نشان کرد: مجلس در حوزه سلامت تا به امروز ورود خوبی داشته است به نحوی که توانسته تا حدودی پاسخگوی نیاز درمانی مردم باشد ولی آنچه در این میان حائز اهمیت است نظارت دقیق سازمان های بیمه گر است که باید نیازهای اصلی بیماران و تشخیص درست پزشک در تجویز دارو و درمان را مورد کنترل قرار دهد.

کد N1909754