چه چیزی باعث می‌شود که یک فرد از پذیرش 60 میلیون دلار خودداری کند؟

جفری وان میدل بروک, مخترع, جدا کردن گاز از سوخت‌های فسیلی, فالون گونگ, ۶۰ میلیون دلار , تمرین تزکیه باستانی,

جفری وان میدل‌بروک مخترعی در منطقه سیلیکون ولی، می‌گوید از حکومتی که دست به کشتار مردم خود می‌زند، پول آغشته به خون دریافت نمی‌کند.

جفری وان میدل بروک، مخترع فعالی است که در مان‌تین ویو، کالیفرنیا زندگی می‌کند. در سال  2006 این مخترع توانست راهی برای جدا کردن گاز تولید شده از سوخت‌های فسیلی و زیستی را کشف کند که اگر به چرخه صنعتی راه یابد، مبالغ هنگفتی صرفه جویی در پی خواهد داشت.
از آنجا که کشور چین در مصرف زغال سنگ در جهان رتبه اول را دارد و مسئول بزرگترین آلودگی ناشی از سوخت زغال سنگ است، نمایندگان از سرزمین اصلی چین، از طریق یک دانشمند چینی تبارِ دانشگاه ام‌آی‌تی در مورد اختراع جفری مطلع شدند. این نمایندگان پیشنهادی را به جفری ارائه کردند که رد کردن آن برای هر کسی سخت بود. آنها به جفری و شریک تجاری‌اش پیشنهاد 60 میلیون دلار برای تحقیق و توسعه لازم به‌منظور صنعتی کردن این اختراع  ارائه کردند. اما جفری این پیشنهاد باور نکردنی را رد کرد.
جفری مقالاتی را در روزنامه‌ای معتبر درباره آزار و اذیت و کشتار ده‌ها هزار نفر از زندانیان عقیدتی‌ در کشور چین از جمله تمرین‌کنندگان روش معنوی فالون گونگ (فالون دافا) خوانده بود. او همچنین مطالبی درباره برداشت اجباری اعضای بدن از تمرین‌کنندگان زنده فالون گونگ و سایر زندانیان عقیدتی و فروش آنها در بازار بین‌المللی خوانده بود.
فالون گونگ یک تمرین تزکیه باستانی با پنج مجموعه تمرین مراقبه‌ای است که پایبند به اصول حقیقت، نیکخواهی و بردباری است و به مردم می‌آموزد که چگونه با استانداردهای اخلاقی بالا زندگی کنند و از سال ۱۹۹۹ رسماً در چین ممنوع شده است. فالون گونگ برای اولین بار در سال 1992 در شمال شرق چین به مردم معرفی شد. این تمرین به‌دلیل تأثیرات شگفت‌انگیزش بر روی سلامتی جسم و ذهن، به‌ سرعت بیش از 100 میلیون نفر را به خود جلب کرد. رهبر سابق حزب کمونیست چین، جیانگ زمین، به‌دلیل حسادت به محبوبیت این تمرین ، و ترس ازدست دادن کنترلش، در سال 1999 این تمرین را ممنوع و آزار و اذیت و سرکوب بی‌رحمانه‌ای را راه‌اندازی کرد. این تمرین توسط مردم در 114 کشور حمایت و انجام می‌شود.
جفری گفت: «از یک طرف، به‌‌‏دست‌‌‏آوردن۶۰ میلیون دلار پول در چین وسوسه‌‌‏ام می‌‌‏کرد… اما با مطالعه درباره وقوع مسائل وحشتناک در چین، فکر کردم که باید از این منفعت صرفنظر کنم. صداقت برایم بیشتر از پول ارزش دارد، بنابراین از این معامله دست کشیدم. می‌توانم با خیال راحت زندگی کنم چراکه وجدانم راحت است که از کشور چین پول آلوده به خون مردم بی‌گناه را دریافت نکرده‌ام.»
کد N1907993