24 ساعت اقامت در تفلیس

تور گرجستان, جاذبه های توریستی گرجستان, جاذبه های توریستی, تور لحظه آخری, مکان های دیدنی تفلیس, جاذبه های گرجستان, تور ارزان

کشور گرجستان و پایتخت بسیار زیبا و تاریخی آن تفلیس، با قرار گرفتن میان شرق و غرب و داشتن آثار و ابنیه و فرهنگی تلفیقی از این دو، یک کشور منحصر بفرد محسوب می شود.

کشور گرجستان و پایتخت بسیار زیبا و تاریخی آن تفلیس، با قرار گرفتن میان شرق و غرب و داشتن آثار و ابنیه و فرهنگی تلفیقی از این دو، یک کشور منحصر بفرد محسوب می شود. تفلیش شهری با غنای بسیار زیاد است که برای تماشای تمام آثار تاریخی، معماری و فرهنگی آن زمان زیادی لازم است. ممکن است بسیاری از مسافرین تور گرجستان برای بازدید از تفلیس فرصت کافی نداشته باشند.بنابراین ما در این مطلب مکان های بسیار زیبا و تماشایی تفلیس را که در اولویت گردگشران تور تفلیس قرار دارند به شما معرفی می کنیم به گونه ای که بتوانید در یک توقف 24 ساعته لذت کافی از سفر خود به تفلیس ببرید.
شروع از میدان آزادی و خیابان پوشکین

میدان آزادی شاید معروف ترین میدان شهر تفلیس باشد. در خیابان پوشکین نیز هر روز گردشگرانی زیادی را در حال گشت و گذار می بینید. با مترو به راحتی می توانید از هر مکانی به میدان آزادی بروید. سپس از زیرگذر خود را به خیابان پوشکین رسانده و دیوار سنگی و قدیمی روبروی خود را دنبال کنید. در کنار ایستگاه تراموا متروکه به دنبال کافه بگردید و خود را به یک قهوه ترک دعوت کنید و سپس به مسیر خود ادامه دهید.
موزه عروسک تفلیس اولین پیشنهاد ما به شما برای بازدید است. پس از آن به برج ساعت سری بزنید که به سبک بسیار جالب و منحصر بفردی ساخته شده است. انتهای میدان کلیسای بسیار قدیمی آنچیسخاتی متعلق به قرن ششم وجود دارد که می توانید از آنجا بازدید کنید. در هنگام بازدید از این کلیسای بسیار زیبا پرندگان روی برج ناقوس به استقبالتان می آیند.

پل صلح نیز یکی از شاهکارهای معماری دورن این منطقه بوده و بسیار تماشایی است. همچنین می توانید با گذر از رودخانه ساختمان کلاسیک با گنبد شیشه ای کاخ ریاست جمهوری را ملاحظه کنید.
از پل صلح که گذر کنید، منظره زیبای خیابان و مغازه های اطراف شما را به وجد خواهد آورد. بوی نان تازه و رنگ و لعاب شیرینی ها ی محلی که از ویترین مغازه ها قابل دیدن است، بی شک شما را ذوق زده خواهد کرد. در این مکان می توانید برای صرف خاچاپوری یا نان و پنیر مخصوص گرجی اندکی استراحت کنید.

گردش ظهرانه در منطقه آبانوتوبانی

آبانوتوبانی نام مقصد بعدی شماست. آنچه که در ورودی این خیابان توجه شما را به خود جلب می کند، گنبدهای اجری و بخار گوگرد حمام های سنتی تفلیس است. این حمام ها که به نام اوربلیانی شهرت دارند، در قرن هفدهم ساخته شده و معماری چشم نوازی دارند. مناره های تزئینی با کاشی کاری های آبی رنگ جلا و جلوه خاصی به این بناها بخشیده است. اگرچه در حالت عادی باید ساعتهای زیادی را به بازدید از این حمام ها اختصاص دهید اما چنانچه تور گرجستان که با آن سفر کرده اید این اجازه را به شما نمی دهد، باید برای مدت زمان اندک خود برنامه ریزی کنید تا بتوانید تمام قسمت ها را ببینید.
از پشت مغازه فرش فروشی که بالا بروید عطر گلهای و گیاهان باغ گیاهشناسی و صدای آب جاری مستتان خواهد کرد. از آنجا به سمت تپه صخره ای بروید تا به قلعه ناریکالا برسید. آنچه که آنجا جذابیت دارد بنای قلعه نیست بلکه چشم انداز بی نظیر است که در جلو چشمانتان پدیدار می شود.

کلیسای بتلمی و آتشکده زرتشتی مکان های بعدی در لیست بازدیدهایتان هستند. پس از آن حتما حسابی گرسنه شده اید و به دنبال یک رستوران خوب برای صرف غذا می گردید. پور پور گزینه پیشنهادی ما به شما است. در این رستوران غذاهای سنتی گرجی به شیوه مدرن طبخ می شوند و طعم بسیار لذیذی دارند. چنانچه علاقه داشتید غذاهای سنتی تری بخورید به رستوران شمویخده بروید.
بازگشت به میدان آزادی و بازدید از کلیسای کشوتی

اگر طبق این برنامه عمل کرده باشید، باید تابحال یک دور دور میدان آزادی زده باشید. در آن سوی میدان کلیسای کشوتی یکی دیگر از اماکن بسیار دیدنی تفلیس است. مشاهده تضاد بین ساختمان های اطراف با معماری های متفاوت به سبک آرنوویی و نئوکلاسیک نیز جذابیت خاص خود را دارد.  

در انتها می توانید در یک مکان دنج و آرام شام خود را میل کنید. این مکان می تواند کافه فلاورز با منوی شیشلیک و لیموناد در تابستان باشد و یا رستوران آلانی با منو خینکالی، خاچاپوری، بادمجان شکم پر و یا سالاد گردو همچنین برای رزرو تور لحظه آخری و تور لحظه آخری گرجستان با لست تورز در ارتباط باشیدکد N1906731