نتیجه تداوم جنگ، تخریب بیشتر یمن است/ انتقاد از ادامه فروش تسلیحات نظامی کشورهای غربی به متجاوزین

سیاست خارجی,حسین جابرانصاری,حسین جابر انصاری,جابری انصاری,حسین جابری انصاری,حسین جابری‌انصاری

سفرای چهار کشور اروپایی با دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره‌کننده ارشد ایران در امور بحران‌های منطقه‌ای دیدار کردند.

به گزارش ایلنا، حسین جابری انصاری، دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره‌‌‌‌کننده ارشد ایران در امور بحران‌‌‌های منطقه‌‌‌ای، امروز در محل وزارت امور خارجه با سفرای فرانسه، انگلیس و ایتالیا و همچنین کاردار آلمان (در غیاب سفیر) دیدار و درخصوص وضعیت اسف‌‌‌بار انسانی در یمن و همکاری جمهوری اسلامی ایران با کشورهای اروپایی برای حل بحران و کاهش آلام انسانی مردم این کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کرد. 

حل بحران یمن از طریق گفت‌وگو، توافق سیاسی و مشارکت طرف‌‌‌های مختلف یمنی امکانپذیر است

وی در این دیدار با اشاره به تشدید وخامت اوضاع انسانی به خصوص پس از حملات اخیر ائتلاف متجاوز به الحدیده، گفت: راه‌‌‌‌حل نظامی برای بحران یمن وجود نداشته و حل این بحران تنها از طریق گفت‌وگو، توافق سیاسی و مشارکت طرف‌‌‌های مختلف یمنی امکانپذیر است. 

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی ادامه داد: ائتلاف متجاوز علیه یمن هنوز به دنبال گزینه نظامی تجربه شده و شکست‌‌‌‌‌خورده خود در یمن است اما همانطور که در بیش از سه سال گذشته موفقیتی نصیب آنها نشده، در آینده نیز تنها نتیجه تداوم جنگ، تخریب بیشتر یمن و کشتار مردم این کشور خواهد بود. 

انتقاد از ادامه فروش تسلیحات نظامی کشورهای غربی به متجاوزین یمن 

جابری انصاری ابراز امیدواری کرد کشورهای اروپایی از روابط ویژه خود با عربستان سعودی و دیگر متحدان این کشور در جنگ تحمیلی بر علیه یمن در جهت انتقال این واقعیت بهره‌‌‌‌‌برداری کنند که ادامه حملات نظامی هیچ دستاورد سیاسی برای مهاجمان در پی نداشته و آنها باید دیر یا زود با پذیرش واقعیت‌‌‌‌‌های یمن، اهداف و منافع خود را از طریق سیاسی و در مسیر صلح پیگیری کنند.

وی با انتقاد از ادامه فروش تسلیحات نظامی کشورهای غربی به متجاوزین یمن اظهار داشت: نمی‌‌‌‌توان از حل سیاسی و صلح و حقوق‌‌‌بشر سخن گفت اما همزمان توافقات میلیاردی با کشورهای مشارکت‌‌‌‌کننده در جنگ علیه یمن امضا کرد.

سفرای اروپایی نیز در این دیدار با ابراز نگرانی نسبت به شرایط انسانی در یمن، بر پیگیری راه حل سیاسی برای حل بحران این کشور تاکید کردند.

کد N1901614