5 دریاچه رویایی در گرجستان که عاشقشان می شوید

تور گرجستان, جاذبه های توریستی گرجستان, جاذبه های توریستی, تور لحظه آخری

در کنار فرهنگ، آداب و رسوم و تاریخ کشور تور گرجستان، یکی از جاذبه های اصلی توریستی این کشور، طبیعت زیبا و چشم نواز آن است.

در کنار فرهنگ، آداب و رسوم و تاریخ کشور تور گرجستان، یکی از جاذبه های اصلی توریستی این کشور، طبیعت زیبا و چشم نواز آن است. از مناطق کوهستانی و جنگلهای انبوه گرفته تا دریا و سواحل روح انگیز این کشور، همه و همه، هرساله گردشگران بسیاری را روانه این کشور میکنند. یکی از زیبایی های خارق العاده کشور گرجستان، وجود دریاچههای بسیار زیبایی در سراسر این کشور است. ما توصیه میکنیم در صورت رفتن به گرجستان حتما به چند تا از این دریاچه ها سری بزنید.
دریاچه های کرولدی

بر فراز شهر مستیا و در سایه قله های برفی کوههای یک فلات، سه دریاچه کوچک در کنار هم سر از زمین بر آوردهاند. مستیا شهر اصلی منطقه اسوانتی است و برای رفتن به سمت این دریاچه ها سه قلو، باید از شهر مستیا حرکت کنید. از شهر متسیا یک جاده خاکی به محل این دریاچه ها منتهی میشود و شما میتوانید هم با پای پیاده و هم بوسیله یک ماشین مخصوص جاده های کوهستانی شاسی بلند مثل جیپ یا هایلوکس 4x4 از این جاده عبور کنید.اگر قصد پیادهروی به سمت این دریاچه های سه قلو را دارید، باید بدانید که تقریبا 7 ساعت راه در پیش رو دارید. پس خود را مجهز و آماده کنید و آموزشهای لازم را ببینید.باید بگوییم که خود این سه دریاچه خیلی ویژه و خاص نیستند، بلکه منظره اطراف آن و کوهستانهایی که این سه دریاچه را در بر گرفته اند توجه های بسیاری را به خود جلب میکنند. زیبایی منظرهای که از فراز شهر مستیا با آن روبرو خواهید شد، تا چند لحظه نفستان را حبس میکند و عظمت کوه ها شما را در بر خواهدگرفت.
دریاچه اودزینو

دریاچه اودزینو، معروف به دریاچه بیانتها، واقع در منطقه راچا، بر فراز کوه کاتیتساورا قرار دارد.برای رفتن سمت این دریاچه، حتما باید در فصل تابستان، به کمک یک تیم کوهنوردی حرکت کنید. زیرا هیچ وسیله نقلیه ای به این منطقه راه ندارد. اگر با یک تیم کوهنوردی حرفهای به سمت دریاچه اودزینو حرکت کنید، حداقل دو روز در راه خواهید بود. پس باید بسیار مجهز و آماده باشید.
سطح آیینهای و شفاف این دریاچه رشته کوههای قفقاز را در خود بازتاب میکند و نمایی بسیار رویایی را پدید میآورد. به علاوه دشتهای زیبا و باز اطراف که این دریاچه را در آغوش کشیده اند، مکان خوبی برای اطراقهای چند روزه و لذت بردن از آرامش و سکونی است که در روح این منطقه جریان دارد. حتما با مراجعه به وب سایت گردشگری و تور لحظه آخری لست تورز از آفرهای تور گرجستان استفاده نمائید
دریاچه های توباوارچکیلی

دریاچه های توباوارچکیلی درآغوش درختان کاج دامنه های کوه اگریسیس، با زیبایی وصف نشدنی و منحصر به فرد خود، کوهنوردان بسیاری را از سراسر جهان به سمت خود جذب میکنند.
توباوارچکیلی، به معنی نقرهای است. از این واژه در اصل برای اشاره به دریاچه های بسیار شفاف و پاکیزه استفاده میشود. و دریاچه های توباوارچکیلی نیز با صطح آیینهای خود، نمایی نفسگیر و با شکوه را در دل شبهای پرستاره کوهستان اگریسیس پدید میآورند. تنها کافیست یک شب را در کنار این دریاچه ها بگذرانید تا به عظمت جهان هستی پی ببرید.
بر اساس افسانهها، در زمانهای قدیم کف این دریاچه پر ازنقره بود. به همین دلیل به آن دریاچه نقره میگویند. اعتقاد مردمان بر این بوده است که این دریاچه توسط دیوهای جنگلی یا گوبلینها حفاظت میشدو این گوبلینها نوشیدن از آب این دریاچه و حتی لمس کردن آن را ممنوع کرده بودند. بنابرین اگر کسی به آب این دریاچه دست بزند یا یک سنگ درون آن پرتاب کند، حتی اگر آسمان صاف و آفتابی باشد، در همان لحظه طوفانی دهشتناک شروع خواهد شد!
دریاچه های رنگی آبودلاری

دشت آبودلاری دارای سه دریاچه رنگی است. رنگ این دریاچه ها به رنگهای آبی، سبز و سفید هستند. اگر بخواهید به سمت این دریاچهها حرکت کنید، باید از یک جاده خاکی منتهی به روستای روشکا راه خود را با پای پیاده آغاز کنید. اول به دریاچه سبز میرسید، بعد به دریاچه آبی و بعد به دریاچه سفید خواهید رسید.
نام دریاچه سبز به خاطر پوشش گیاهی سرسبز آن بر آن نهاده شده است. نام دریاچه آبی، به این دلیل به داده شده است که سطحی بسیار صاف و شفاف دارد و دور و اطراف آن بسیار خلوت است. به همین دلیل رنگ آسمان را به زیبایی در خود بازتاب میکند.
و رنگ دریاچه سفید، به خاطر گل و لای اطراف آن است که سطح آب را سفید و غیر شفاف میکند. البته این گل و لای طبیعی هستند خواص درمانی دارد و به معنای کثیف بودن دریاچه نیست.
دریاچه صخره های سیاه

منطقه لگودخی، دریاچه های زیبایی را در آغوش کشیده است که یکی از بزرگترین و شگفتانگیزترین آنها دریاچه صخرههای سیاه است. مسیر کوهنوردی که به این دریاچه منتهی میشود، یکی از هیجانانگیزترین و موردعلاقهترین مسیرهای کوهنوردی برای کوهنوردان از سراسر جهان است. دریاچه صخرههای سیاه، یک مرز طبیعی میان گرجستان و جهموری داغستان در روسیه است. به همین دلیل اگر بخواهید از قسمتهای روسی این دریاچه دیدن کنید، نیاز به پاسپورت و اجازه ورود و خروج خواهید داشت.بازهم تاکید میکنیم تور لحظه آخری و آفرها مسافرتی و تور لحظه آخری گرجستان را در لست تورز سرچ کنید
کد N1901349