اجرای ۳۱۸ هزار حکم به نفع مردم تهران در سال ۹۶

سیاسی

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: سال گذشته ۳۱۸ هزار حکم به نفع مردم تهران اجرا و حقوقشان احیاء شده است.

به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی صبح امروز(دوشنبه) با حضور در برنامه تلویزیونی "حوالی امروز" که به مناسبت هفته قوه قضاییه انجام شد، اظهار کرد: در سال گذشته ۳۱۸ هزار حکم را به نفع مردم تهران اجرا کردیم که این کار یعنی ۳۱۸ هزار نفر از افرادی که حقشان تضییع شده بود را توانستیم حقوقشان را احیاء کنیم.

وی افزود: البته اینها پرونده‌هایی است که یک نفر در آن درگیر است. ما پرونده‌هایی داریم که بخش زیادی از جامعه را درگیر خود کرده، مانند پرونده‌های موسسات مالی و اعتباری و پرونده‌های سنگین مفاسد اقتصادی که افراد زیادی گرفتار شدند.

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: ما وظیفه داشتیم که به عنوان مطالبه مردم از دستگاه قضایی وارد شده و به این پرونده‌ها رسیدگی کرده و احقاق حق کنیم.

اسماعیلی در خصوص اطاله دادرسی در پرونده‌ها گفت: دلیل اطاله دادرسی در برخی پرونده‌ها به لحاظ  ابعاد گسترده آنها است. مردم ما این‌روزها شاهد هستند که جلسات دادگاه علنی پرونده موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحج -که از سال‌ها پیش تشکیل شده-از هفته قبل آغاز شده، به لحاظ اینکه در این مجموعه میلیون‌ها نفر درگیر آن بودند و رقم‌های سنگینی دارد.

وی افزود: امروز هم با مشارکت همه بخش‌های حاکمیت از جمله دولت و قوه قضاییه تدابیری صورت گرفته که بخشی از این سپرده‌ها برگردد و مردم قبل از آنکه حکم دادگاه بخواهد صادر شود به حق و حقوق خود برسند.

ادامه دارد...

کد N1901160