دیدار معاون حقوقی رئیس‌جمهور با رئیس سازمان همکاری قضائی اتحادیه اروپا

سیاست خارجی,لعیا جنیدی,ایران و اتحادیه اروپا

معاون حقوقی رییس‌جمهور در ادامه سفر خود به هلند در مقر سازمان همکاری قضائی اتحادیه اروپا با رئیس این سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، لعیا جنیدی در این ملاقات آخرین پیشرفت‌‌‌‌های کشورمان در زمینه مقابله با جرائم سازمان‌‌‌یافته را تشریح و اعلام آمادگی کرد: نهادهای حقوقی کشورمان در این زمینه و سایر زمینه‌‌‌‌‌‌های حقوقی بین‌‌‌‌المللی با سازمان یاد شده همکاری خود را گسترش دهند. 

لادیسلاو هامران و مسئولان بخش‌‌‌‌های مختلف سازمان در این ملاقات، ضمن تشریح فعالیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف سازمان، برخی برنامه‌‌‌‌‌های آتی سازمان که امکان مشارکت متخصصان و کارشناسان ایرانی در آن وجود دارد را تشریح کردند.

همچنین در این ملاقات طرفین پیشنهادهایی در جهت تدوین و امضای برخی موافقتنامه‌‌‌های همکاری، نشست‌‌‌‌ها و برنامه‌‌‌های آموزشی و تبادل سفرهای حقوقی قضائی متقابل مطرح کردند و مقرر شد در این ارتباط به دیگر مراجع حقوقی و قضائی داخل کشور نیز اطلاع‌‌‌رسانی و هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.

سازمان همکاری قضائی اتحادیه اروپا از سازمان‌های مهم اروپائی در زمینه مقابله با جرائم سازمان‌‌‌یافته و مقابله با فساد و نیز همکاری‌‌های تخصصی قضائی فرامرزی است که با کشورهای غیر اروپائی نیز در حوزه‌‌های فوق‌‌الذکر همکاری دارد.

کد N1900408