آمادگی پاریس برای اعزام دانشجو به دانشگاه‌های ایران

سیاست خارجی,منصور غلامی

در دیدار وزیر علوم با وزیر تحصیلات عالی تحقیقات و نوآوری فرانسه، برتوسعه همکاری‌های دو جانبه، اعطای بورس‌های دانشجویی و انجام تحقیقات مشترک تاکید شد.

به گزارش ایلنا،‌ منصور غلامی، وزیر علوم در دیدار با فردریک ویدال، وزیر تحصیلات عالی تحقیقات و نوآوری فرانسه با بیان اینکه کشور فرانسه جزو کشورهای هدف همکاری علمی ایران است، گفت: همراهی ۱۴ رئیس دانشگاه و پنج رئیس پژوهشگاه ایران دراین سفر، نشان از اهمیت کشور فرانسه در نقشه توسعه همکاری‌های ایران دارد.

وی همچنین بر فعالیت مشترک علمی بین ایران و فرانسه در مسائلی نظیر محیط زیست و فناوری‌های نوین تاکید کرد و اظهار داشت: ایران در عرصه علمی پیشرفت‌های علمی زیادی دارد به طوری که در منطقه رتبه اول را کسب کرده بنابراین توسعه علمی خواست مسئولان و مردم کشور ایران است.

در این دیدار ویدال تصریح کرد: پیشرفت‌های علمی ایران چشمگیر و دانشجویان ایرانی از بهترین دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در فرانسه هستند.

وی افزود: ما می‌توانیم پذیرای دانشجویان بیشتری از ایران باشیم و برای رشته‌هایی همچون ایران‌‌‌‌شناسی و هنر ایرانی و اسلامی و باستان‌‌‌شناسی نیز به ایران دانشجو اعزام کنیم.

در پایان این دیدار، وزرای علوم ایران و فرانسه در مصاحبه مطبوعاتی مشترک، دستاوردهای این سفر و توافقات انجام شده را اعلام کردند.

کد N1900372