آخرین قیمت خودرو داخلی | علت نوسان شدید در بازار خودرو چیست؟

خودرو, قیمت خودرو, افزایش قیمت خودرو, خودرو گران شد, آخرین قیمت خودرو, چرا خودرو گران شد, قیمت خودرو 97, قیمت خودرو صفر, قیمت خودرو داخلی, دلیل گران شدن خودرو, دلیل افزایش قیمت خودرو, بازار خودرو, ایران خودرو, ارزان شدن خودرو, بازار خودرو, خودرو داخلی,

آخرین قیمت خودرو داخلی | در هفته های گذشته بازار خودرو شاهد نوسانات شدیدی بود. هم خودروهای وارداتی و هم خودروهای داخلی و مونتاژی طی چند هفته شدیدا گران شدند و نگرانی به بار آوردند. در چند روز گذشته اما به دنبال اقدامات دولت و خودروسازان، بازار خودروهای داخلی کمی آرام گرفت. برخی خودروها حتی تا 40 میلیون تومان ارزان شدند...

در بازار خودرو چه خبر است؟


گرانی شدید قیمت انواع خودرو داخلی و خارجی که طی هفته‌های گذشته صدای مردم و خریداران را درآورده بود، اکنون جای خود را به ریزش قیمت‌ها داده است. اگر چه برخی‌ها این موضوع را به فراخوان های شبکه‌های اجتماعی نسبت می دهند اما واقعیت این است که قبل از شروع این فراخوان ها به دلیل افزایش بی‌ضابطه قیمت‌ها که گاه حاشیه بازار 40 میلیون تومانی را برای برخی خودروها به همراه داشت، معاملات قفل شده بود و چندان خرید و فروشی در بازار انجام نمی‌گرفت. همین افزایش بی‌ضابطه که رکود معاملات را موجب شد و همچنین افزایش عرضه از سوی خودروسازان آن هم عرضه خودروی پلاک شده و بدون امکان انتقال مالکیت و صلح و خودداری از عرضه کارتکسی به برخی نمایندگی‌های خاص موجب شد که کمی از جنب و جوش دلال‌ها کاسته شود. متعاقب این موضوع دلال‌ها از ترس کاهش بیشتر قیمت‌ها، خودروهای انبار شده خود را به صورت انبوه به بازار وارد کرده و این اقدام هم موجب شده که ریزش قیمت‌ها شدت بیشتری داشته باشد. در همین زمینه رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران از کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو در چند روز اخیر خبر داد. سعید مؤتمنی به ایسنا می گوید: بازار خودرو از التهاب گذشته فاصله گرفته است و شاهد کاهش قیمت خودروهای مونتاژی و همچنین خودروهای پرتیراژ هستیم.

وی با بیان اینکه افزایش عرضه از سوی خودروسازان از دلایل کاهش قیمت‌ها در بازار است، خاطر نشان کرد: در این شرایط واسطه‌هایی که به امید افزایش قیمت‌ها خودروها را انبار کرده بودند به هراس افتاده و از ترس کاهش قیمت، این محصولات را در بازار عرضه کرده‌اند که خود تأثیر مثبتی بر نزولی شدن قیمت‌ها داشته است. وی با بیان اینکه در صورت ادامه عرضه مناسب از سوی خودروسازان همچنان شاهد کاهش بیشتر قیمت‌ها در بازار خودرو خواهیم بود، تصریح کرد: بازار خودرو آرام شده است و التهاب هفته‌های اخیر در حال‌ از بین رفتن است؛ ضمن اینکه پیش‌بینی می‌کنیم در آینده نیز شاهد کاهش هر چه‌ بیشتر قیمت‌ها باشیم. 

آخرین قیمت خودرو داخلی


مؤتمنی در ادامه صحبت‌های خود، خاطر نشان کرد: در حال‌ حاضر در خودروهای مونتاژی، قیمت مزدا 3 از ۲۳۰ میلیون تومان به ۱۹۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۸ از ۲۲۵ میلیون تومان به ۱۷۶ میلیون تومان و سراتو از ۱۶۶ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان کاهش یافته است.  رئیس اتحادیه نمایشگاه‌ داران و فروشندگان خودروی تهران، بیان‌ کرد: قیمت ساندرو استپ‌وی اتوماتیک نیز از ۹۴ میلیون تومان به ۸۴ میلیون تومان، ساندرو معمولی اتوماتیک از ۸۳ میلیون به ۷۴ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوقدار V8 از ۵۰ میلیون تومان به ۴۶ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ۵ از ۵۱ میلیون تومان به ۴۸ میلیون تومان کاهش یافته است.