سفر دیپلمات ارشد آمریکایی به توکیو و سئول برای گفت‌وگو در مورد تحریم‌های ایران

سیاسی

بنابر اعلام وزارت خارجه آمریکا قرار است دستیار وزیر خارجه این کشور در امنیت بین‌المللی و عدم اشاعه در صدر یک هیات سیاسی برای گفت‌وگو در مورد سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه ایران به ژاپن و کره جنوبی سفر کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبر گزاری شینهوا، کریستوفر فورد، دستیار مایک پمپئو در امور امنیت بین المللی و عدم اشاعه قرار است با یک هیات آمریکایی از 18 تا 20 ژوئن با هدف توجیه سیاست های تحریکی آمریکا از جمله بازگرداندن تحریم های هسته ای ایران به این دو کشور سفر کند.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا با طرح اتهامات نخ نما علیه کشورمان آمده است که آمریکا تلاش می کند تا با همکاری کشورهای مختلف در سرتاسر جهان یک کمپین جهانی را برای مقابله با آن چه تهدید های هسته ای و مربوط به اشاعه ایران و نیز حمایت این کشور از تروریسم، جنگ طلبی، و توسعه موشک های بالستیک، خوانده شده، ایجاد کند.

قرار است اندرو پیک، معاون دستیار وزیر امور خارجه در خاور نزدیک و چند دیپلمات دیگر نیز در این هیات حضور داشته باشند.

به گزارش ایسنا در حالی که ترامپ پس از خروج از برجام اعلام کرده که همه شرکت هایی که به تجارت خود با ایران ادامه دهند را تحت تحریم های ثانویه قرار می دهد کشورهای اروپایی تاکید کردهاند که از تجارت شرکت‌های خود با ایران علیه تحریم‌های آمریکا حمایت می‌کنند.

در روزهای اخیر مقامات اروپایی اعلام کردهاند که قانون مسدود کننده را پس از به روز رسانی برای مقابله با تحریم های احتمالی آمریکا عملی کردهاند.

همچنین، وزارت امور خارجه کره جنوبی نیز اعلام کرد: رایزنی‌هایی را با آمریکا برای مستثنی شدن از تحریم‌های واشنگتن علیه تهران آغاز کرده است.

انتهای پیام

کد N1897945