موافقت با طرح افزایش حقوق و دستمزد مدیران به منزله ریختن بنزین روی آتش است

مجلس,حقوق,درآمد,دستمزد,یزد,حقوق کارگران

نماینده مردم یزد گفت: شرایط سخت اقتصادی مردم و تعطیلی بسیاری از کارگاه‌ها و کارخانه‌ها شرایط دشواری را برای مردم ایجاد کرده است. با وجود چنین شرایط سختی برای مردم ضرورتی به تصویب این قوانین وجود ندارد.ضمن اینکه حقوق کارگران به صورت مشخص و دقیق تعیین می‌شود اما حقوق مدیران در این طرح به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که کسی از آن سر درنمی آورد

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جریان صحن علنی امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی، محمدرضا صباغیان نماینده مردم یزد در مخالفت با طرح یک فوریتی حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشور، اظهار کرد:‌ مردم در شرایط سخت اقتصادی هستند و با وجود این طرح که باز هم حقوق مدیران افزایش می‌یابد، گویا بنزین روی آتش بریزیم.

نماینده مردم یزد با اشاره به اینکه در ماده ۲ این طرح آمده که حقوق مقامات نباید از دو برابر حداکثر حقوق تجاوز کند، گفت: با وجود این ماده سقف حقوق مدیران به شکل قانونی تا ۴۰-۵۰ میلیون تومان می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: این قوانین هم اگر تصویب شود مانند قوانینی می‌شود که حقوق‌های نجومی از آن زائیده شد، در این طرح دایره شمول مقامات هم افزایش یافته و حتی مقامات استانی هم به آن اضافه شده است.

نماینده یزد گفت: شرایط سخت اقتصادی مردم و تعطیلی بسیاری از کارگاه‌ها و کارخانه‌ها شرایط دشواری را برای مردم ایجاد کرده است. با وجود چنین شرایط سختی برای مردم ضرورتی به تصویب این قوانین وجود ندارد.ضمن اینکه حقوق کارگران به صورت مشخص و دقیق تعیین می‌شود اما حقوق مدیران در این طرح به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که کسی از آن سر درنمی آورد

کد N1897881