ادعای عجیب صهیونیست ها؛

گونن سگو؛ جاسوس ایران در اسرائیل؟ | ماجرای جاسوسی وزیر سابق صهیونیست ها برای ایران! +عکس

ایران و اسرائیل, اسرائیل, جاسوس اسرائیل در ایران, جاسوس ایران در اسرائیل, جاسوس ایران در اسراییل, گونن سگو, گونن سیگو, گونن سگو کیست, عکس گونن سگو, گونن سیگو کیست, جاسوس ایران در اسراییل کیست, شاباک, شاباک چیست, ماجرای گونن سگو, ماجرای جاسوس ایران در اسراییل, ماجرای جاسوس ایران در اسرائیل, وزیر دفاع اسراییل, رییس جمهور اسراییل, درگیری ایران و اسراییل,

گونن سگو؛ جاسوس ایران در اسرائیل؟ +عکس | سرویس اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل، روز گذشته گفت: گونن سگو وزیر سابق انرژی و امور زیرساختی این رژیم به اتهام جاسوسی برای ایران دستگیر شده است! گونن سگو پیش از این یک بار در سال 2004 به جرم قاچاق اکستازی به اسرائیل محکوم شده بود! جزئیات ادعای صهیونیست ها درباره جاسوسی گونن سگو برای ایران را در ادامه بخوانید...

جاسوسی برای ایران در اسرائیل؟!


روز گذشته خبرگزاری‌های داخلی و بین‌المللی از بازداشت «گونن سگو»، عضو سابق پارلمان (کنی است) و وزیر سابق انرژی و امور زیرساختی اسرائیل خبر دادند. به گزارش «ایلنا» اتهام سگو جاسوسی برای ایران است. خبرگزاری‌ها به نقل از اطلاعیه «شین‌بت»، سرویس اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل، نوشته‌اند که دادستانی ناحیه بیت‌المقدس، روز جمعه سگو را رسما به «همکاری با دشمن، جاسوسی علیه اسرائیل و انتقال چندین پیام به دشمن» متهم کرده است. در بخشی از این اطلاعیه آمده که گونن سگو از سوی سرویس‌های اطلاعاتی ایران به کار گرفته شده و به عنوان مأمور آنها فعالیت کرده است.
به گزارش «عصرایران» همچنین شاباک مدعی شده که این وزیر سابق در سال 2012 با طرف‌های اطلاعاتی در سفارت ایران در نیجریه تماس گرفته و سپس دو مرتبه به ایران سفر و در ایران جلساتی را با مسئولان امنیتی ایران برگزار کرده بود. شاباک ادعا کرده پس از این، او دیدارهایی را با مقامات اطلاعاتی ایران در هتل‌هایی در کشورهای مختلف جهان یا در خانه‌هایي در اختیار نیروهای امنیتی ایران برگزار کرده است. همچنین آمده است: «به احتمال زیاد او تجهیزات و ابزارهای مورد استفاده در فعالیت‌های جاسوسی تحویل گرفته که تماس‌های سری او با ایرانی‌ها را ممکن می‌کرد. او همچنین فعالیت‌هایی را برای متصل‌کردن شهروندانی از اسرائیل و نیروهای اطلاعاتی ایران انجام داده است.

گونن سگو کیست؟


گفته می‌شود سیگو پزشک است که در اواسط دهه ۱۹۹۰ میلادی نماینده پارلمان اسرائیل بود. بعد از آن، او به مدت سه سال وزارت انرژی و امور زیرساختی اسرائیل را بر عهده داشت. احمد زیدآبادی در گفت‌وگو با «شرق» او را عضو کابینه «اسحاق رابین»، پنجمین نخست‌وزیر اسرائیل در سال‌های 1992 تا 1995 معرفی می‌کند. به گفته زیدآبادی، سیگو از همان زمان وزارت، عضو احزاب افراطی اسرائیل بود که در دولت ائتلافی حضور داشت و بعد حزب آنها در احزاب افراطی دیگر جذب شد. 9 سال بعد، یعنی در سال ۲۰۰۴ به دلیل تلاش برای قاچاق بیش از ۳۰ هزار قرص اکستاسی از هلند به اسرائیل و جعل گذرنامه دیپلماتیک به پنج سال زندان محکوم می‌شود. اما بعد از سپری‌کردن حدود سه سال از محکومیت خود آزاد شد. زیدآبادی معتقد است که او آدم سطح پایینی است که پرداختن به موضوع او ارزش چندانی ندارد.

ماجراهای گونن سگو


به گزارش رویترز، سگو چند سال در نیجریه اقامت داشته است. گفته می‌شود او در سال ۲۰۱۲ با سفارت ایران در نیجریه ارتباط برقرار کرده تا اینکه در جریان سفری به گینه استوایی در ماه میلادی گذشته از طرف پلیس این کشور به دلیل سابقه جنایی، اجازه ورود به او داده نمي‌شود و سیگو را به پلیس اسرائیل تحویل می‌دهند.
بنابر ادعای شین‌بت، او دو بار آگاهانه با مأموران اطلاعاتی ایران ملاقات داشته است. او با پیام‌های کدگذاری‌شده اطلاعاتی درباره بازار انرژی و تأسیسات امنیتی در اسرائیل ازجمله ساختمان‌ها و مقام‌های سیاسی و نهادهای امنیتی به رابط‌های خود می‌داده است. حالا حدود یک ماه است که سیگو در بازداشت است، به دليل اتهام جاسوسی برای ایران.

عکس: گونن سگو
کد N1897739